Babiš naposledy vystoupil ve funkci premiéra: Jak politik hodnotí působení jeho vlády a v jakém stavu předává zemi Fialovi

Zástupci končící vlády včetně premiéra Andreje Babiše vystoupili v pátek na tiskové konferenci. Ministerský předseda uvedl, že jejich působení vyhodnotí historie. V pátek také bude jmenována nová vláda Petra Fialy. Informuje o tom web idnes.cz.

„Jak jsme slíbili, naše vláda skutečně pracovala až do posledního momentu, než nastoupí nová vláda,“ prohlásil Babiš, který se chystá nového premiéra v jeho sídle přivítat.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dosluhující premiér podotkl, že ještě ráno se projednával postup v boji s koronavirem a předpokládá se, že varianta omikron za měsíc ovládne celou Evropu a Česko je na to připraveno.

Mimo jiné vláda se také sešla, aby Babiš všem poděkoval za spolupráci. Jednalo se o společenskou záležitost.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš potvrdil, že se bude znovu obhajovat funkci předsedy hnutí ANO a strana se podle něho musí poučit z výsledků voleb. O kandidatuře na prezidenta ale zatím mluvit nechce.

Předseda vlády dodal, že považuje za úspěch, že jeho vláda vydržela celé volební období a odmítá obvinění, že by kabinet podcenil přípravy českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho Babiš údajně chce připravit publikaci o tom, co jeho vládla během posledních let udělala.

Na tiskové konferenci mimo jiné byli přítomní Adam Vojtěch, Alena Schillerová či Karel Havlíček.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví řekl, že koronavirus vládu zaměstnal do poslední minuty jejich působení. Vojtěch vysvětluje, že podobnou situaci tady nezažila žádná generace a vládě se podařilo vybudovat funkční systém očkování a testování velmi rychle.

Schillerová odmítla, že by se stát nějak výrazně zadlužil a poukázala na nízkou úroveň nezaměstnanosti.

PSALI JSME: „V PÁTEK SE NA VLÁDĚ MUSÍME ROZHODNOUT“: NOVÝ KABINET BY MĚL PODLE VLASTIMILA VÁLKA ROZHODNOUT O NOUZOVÉM STAVU HNED PO JMENOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: KUBEK PODĚKOVAL LANDOVI ZA KAMPAŇ: CO ŠÉF ČESKÉ LÉKAŘSKÉ KOMORY PORADIL ANTIVAXERŮM

Share