Co čeká Evropu v budoucnu: G7 připravuje plán rozvoje EU

Rusko plánovalo dobýt Ukrajinu za týden. To se ale nepodařilo a pak ruská propaganda začala šířit informace, že válku prý zahájily země Západu, které „donutily“ (tento termín použil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov) Rusko k invazi na Ukrajinu. Jak tvrdí ruští propagandisté, země Západu vedou válku za účelem zničení „velkého Ruska“. Protože členové NATO ale samy bojovat nechtějí, budou prý bojovat „až do posledního ukrajinského vojáka“.

Později západní země začaly Ukrajině dodávat zbraně, vojenskou techniku a další pomoc. Kromě toho na Ukrajinu dorazili instruktoři i dobrovolníci. Poté Moskva začala šířit jiné informace.

Summit G7 / Zdroj: youtube.com

Takže dnes se Ruská federace snaží všechny přesvědčit, že Západ nebude Ukrajině pomáhat ničím jiným než zbraněmi. Přitom ruští politici a novináři neskrývají svou velkou naději, že po nějaké (ideálně krátké) době budou lidé na Západě cítit únavu z Ukrajiny.

V této souvislosti hlavy zemí G7 na summitu dlouho a vážně diskutovali o budoucí obnově Ukrajiny. Podle německého kancléře Olafa Scholze se všichni účastníci summitu shodli na tom, že pro Ukrajinu je třeba vypracovat novou verzi „Marshallova plánu“ (Americký program pomoci pro západní Evropu po druhé světové válce, zahájený před 75 lety).

Summit G7 / Zdroj: youtube.com

Představitelé zemí G7 navíc slíbili, že příprava tohoto plánu bude založena na společných postojích G7 a Evropské unie, protože Ukrajina se stala kandidátem na vstup do Evropské unie. Bylo zdůrazněno, že při vyvinutí nového „Marshallova plánu“ pro Ukrajinu, bude třeba vypracovat slibnou vizi pro celý region této části Evropy.

Účastníci summitu G7 vyjádřili naději, že velká podpora předních ekonomik světa umožní Ukrajině stát se moderním vyspělým státem, možná i hnací silou hospodářského růstu v regionu střední a východní Evropy.

Summit G7 / Zdroj: youtube.com

Je třeba poznamenat, že kromě jen ekonomického oživení po roce 1945 Marshallův plán přinesl takové vzácné dividendy jako posílení důvěry uvnitř západní Evropy, ale i mezi ní a USA, na čemž je dnes založena transatlantická jednota.

Proto i válkou zničená Ukrajina je již dnes aktivně zapojena do společné zóny důvěry, ve které působí NATO, USA, Kanada, EU, Velká Británie, Japonsko, Jižní Korea, Tchaj-wan a Singapur.

Ruský prezident Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Kromě toho na summitu G7 byla projednána a připravena nová restriktivní opatření proti Rusku a Bělorusku, které jsou stále více podobné jiným autoritářským režimům – Číně, Íránu a Severní Koreji.

Bylo proto zdůrazněno, že důležitým úkolem nového „Marshallova plánu“ by mělo být omezení neoimperských ambicí Ruska. To znamená, že Rusko marně doufá v rozpory a únavu Západu kvůli pokračující rozsáhlé vojenské invazi na Ukrajinu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Jak přiznali účastníci summitu G7, válka Ruska proti Ukrajině není lokální, ale globální problém, který ohrožuje evropskou a světovou bezpečnost a proto je nová verze „Marshallova plánu“ velmi důležitá.

PSALI JSME: EXPERTI ODHALILI PLÁN PUTINA: JAK RUSKÝ PREZIDENT CHCE DOSÁHNOUT UZNÁNÍ ÚZEMNÍCH ZISKŮ NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: ZDRAŽOVÁNÍ ELEKTŘINY V ČESKU POKRAČUJE: SPOLEČNOST ČEZ OZNÁMILA ZVÝŠENÍ CEN

Share