Co by měli dělat klienti Bohemia Energy: majitel firmy je 37. v žebříčku nejbohatších Čechů

Předseda vlády Andrej Babiš srovnal podnikatelskou činnost firmy Bohemia Energy s činností nějakých tzv. šmejdů. Ve středu tato společnost dokončila dodávky elektřiny a plynu asi milionu zákazníků. Majiteli firmy jsou miliardář Jiří Písařík a jeho manželka. Písařík je 37. nejbohatší člověk v naší zemi. Informuje o tom server TN.cz.

„Garantujeme vám měsíc energií zdarma každý rok. Bohemia Energy, naše energie, pro vaše úspory,“ tak v minulosti zněl jeden ze sloganů jejich reklamy.

Jistě taková reklama Bohemia Energy se mnoha lidem líbila. Ještě minulý týden bylo možné tuto reklamu sledovat v televizi, ale nyní je těžké se dovolat zástupcům firmy.

Ve čtvrtekbylo sídlo společnosti zavřené, vedle něj bylo vidět jen naštvané zákazníky.

Jiří Písařík / Zdroj: ČTK

Bohemia Energy byla založena v roce 2005, o několik let později už byla tato společnost největším alternativnímdodavatelem energií v ČR. Díky tomu se její majitel Jiří Písařík stal jedním z nejbohatších lidí naší země.

Je známo, že má rád drahá a rychlá auta, například Ferrari, také se věnuje triatlonu a účastní se závodu série Iron Man.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Časopis Forbes informoval, že on a jeho manželka jsou také majiteli velkého jezdeckého areálu za Prahou. Kromě toho mají vilu na Mallorce.

Podle mluvčí firmy Hany Novotné se majitelé společnosti nyní každý den snaží celou situaci řešit.

Lukáš Kovanda / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl, že v této firmě docházelo k nekalým obchodním praktikám a dokonce i k šmejdovským praktikám.

Ekonom Lukáš Kovanda uvedl pro TV Nova, že Bohemia Energy nakupovala energie od výrobců a prodávala je spotřebitelům. To znamená, že majitelé nyní nejsou schopni pokrýt pohledávky.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Ekonomové radí lidem, aby už této firmě neposílali žádné peníze. Lukáš Kovanda dodal, že jejich klienti nyní musí „zrušit trvalý příkaz, vyfotografovat si stav plynoměru, elektroměru, okamžitě ho nahlásit novému distributorovi“.

Podle místopředsedy vlády Karla Havlíčka by lidé měli přestat platit zálohy na elektřinu této firmě. Od 17. října se to bude týkat i plynu, který dodává Bohemia Energy.

Psali jsme:„Chtěli jsme se vzít loni v létě, ale naše plány překazila pandemie“: Svatba druhé české vicemiss 2018 Tereze Křivánkové s Tomášem Koudelou

PSALI JSME: „PREZIDENT JE SCHOPNÝ VYKONÁVAT SVOU FUNKCI“: JAK DOPADLO SETKÁNÍ RADKA VONDRÁČKA S MILOŠEM ZEMANEM

PŘIPOMÍNÁME: VÉVODKYNĚ KATE SE PO BOKU SVÉHO MANŽELA OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI: VE STARÉM KABÁTĚ VYPADALA NÁDHERNĚ

Share