Čmáranice, která roky ležela ve škole, se ukázala být pokladem: Rozvinul se o ní skutečný boj

Sběratelé uviděli v anglické škole neobvyklý obraz a okamžitě uspořádali aukci. Ukázalo se, že plátno je dílem slavného modernistického umělce. Na aukci se o něj rozvinul skutečný boj, který přinesl vzdělávací instituci 1,5 milionu korun.

Na škole Midlands School v Ashby de la Zauch v Leicestershire byl objeven abstraktní obraz, který v aukci vyvolal mezinárodní rozruch.

Obrázek/ Zdroj: medialeaks.ru

V létě roku 2021 zaměstnanci instituce narazili na plátno a rozhodli se zjistit, jak je cenné. Proto se obrátili k odborníkům.

Podpis umělce Cheong Su Pienga na obraze z roku 1960 okamžitě vedl odborníky k myšlence, že je před nimi něco zvláštního. Podle majitele aukční společnosti Charlese Hansona obraz v průběhu let neztratil svou hodnotu, píše Hansons Auctioneers.

Obrázek/ Zdroj: medialeaks.ru

Obraz tam ležel mnoho let.

Podle vedoucího aukce je autor obrazu Cheong Su Pieng – umělec známý svou rolí ve vývoji současného umění v Asii. Jakmile se jeho jméno objevilo v aukčním katalogu, vzrostl zájem sběratelů z Dálného východu.

Bitva, která se odehrála v aukci, překonala Hensonova očekávání.

Dívka s obrázkem/ Zdroj: medialeaks.ru

Zpočátku odborníci odhadovali, že obraz vydraží za tisíc – jeden a půl tisíce liber šterlinků. Zájemci začali výrazně přehazovat a obraz byl vydražen za 34,6 tisíc liber.

PSALI JSME: V KOSTELE NAŠLI PSA A VEDLE NĚJ POZNÁMKU: MAJITEL ŽÁDAL O POMOC

PŘIPOMÍNÁME: BĚHEM PÁR DNÍ ZMĚNILY DŮM SVÉ MATKY K NEPOZNÁNÍ: DĚTI PŘIPRAVILY PRO SVOU MATKU PŘEKVAPENÍ A ŽENA NÁSLEDNĚ NEPOZNALA SVŮJ DOMOV

Share