Český sportovní svět zasáhla smutná zprava: Helena Fuchsová odešla do hvězdného nebe kvůli vážné nemoci

Helena Fuchsová byla jednou z nejznámějších atletek České republiky, která v neděli 14. března podlehla zákeřné nemoci. Nejvíc se proslavila v běhu na 400 a 800 metrů a poslední léta svého života se věnovala trenérství.

Helena Fuchsová/Zdroj: youtube.com

O její smrti informoval web centra Vertigo Pole Fitness, ve kterém Helena byla patronkou. “S bolesti v srdci oznamujeme, že nás navždy opustila bývala česká špičková atletka, olympionička, top kondiční trenérka a především ‘naše Helča’,” uvedl zmíněný web.

Helena Fuchsová/Zdroj: vertigopolefitness.cz

Sportovkyně zemřela ve věku 55 let. Nejvíc ji proslavila olympiáda v roce 2000 v Sydney, kde Helena vybojovala 5 místo v běhu na 800 metrů. Byla nejen úžasnou trenérkou, ale i masérkou a také léčila obrovské množství sportovců. Helena byla také trenérkou Kateřiny Siniakové, která se díky Fuchsové dostala na jedno z nejprestižnějších tenisových turnaje Wimbledon.

Helena Fuchsová/Zdroj: vertigopolefitness.cz

PSALI JSME: ČESKO ZTRATILO DALŠÍ VÝZNAMNOU OSOBNOST: DO NEBE ODEŠEL LEADER A BUBENÍK KAPELY CITRON RADIM PAŘÍZEK, INFORMOVALI O TOM ČLENOVÉ KAPELY

PŘIPOMINAME: ČESKO ZTRATILO DALŠÍ VÝZNAMNOU OSOBNOST: DO NEBE ODEŠEL BÁSNÍK, HEREC A SPISOVATEL JAN VODŇANSKÝ. MĚL DOSTAT VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU, ALE NAKAZIL SE

Share