Česko ztratilo další významnou osobnost: do nebe odešel básník, herec a spisovatel Jan Vodňanský. Měl dostat vakcínu proti koronaviru, ale nakazil se

10. března zemřel básník a písničkář Jan Vodňanský. Umělec byl hospitalizován kvůli koronaviru, měl komplikace a dva dny po převozu do nemocnice zemřel. Bylo mu 79 let. O této tragické zprávě informoval jeho syn Tomáš Vodňanský prostřednictvím sociálních sítí.

Tomáš Vodňanský na Facebooku napsal, že jeho otec měl dostat vakcínu proti koronaviru a ten den dostal pozitivní výsledek testu na koronavirus. Proto už nemohl být očkován.

Jan Vodňanský / Zdroj: youtube.com

Jan Vodňanský měl dvě vzdělání, získal titul inženýr a měl obor ekonomika a organizace strojní výroby. Pak také vystudoval filozofii a historii.

Básníkův syn si vzpomněl i na Petra Skoumala, s nímž jeho otec spolupracoval. Začali spolu vystupovat v roce 1964.

Jan Vodňanský a Tomáš Vodňanský / Zdroj: facebook.com

O dva roky později vytvořili svůj první program, který se jmenoval Secese – Recese aneb Dvakrát dva. Tehdy byl jejich televizní debut.

Velkou popularitu jim přinesl program S úsměvem idiota, který probíhal v Činoherním klubu. Ale poté, co Jan Vodňanský podepsal Chartu 77, už nemohl pracovat jako dřív.

Jan Vodňanský / Zdroj: youtube.com

Proto v osmdesátých letech tvořil převážně pro děti. Když nastala sametová revoluce, začal znovu spolupracovat s Petrem Skoumalem.

Za svůj život byl dvakrát ženatý. Během prvního manželství s Jitkou Vodňanskou se mu narodil syn Tomáš.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS MŮŽE DOSTAT DALŠÍ POKUTU: BÝVALÝ PREZIDENT VJEL NA ÚZEMÍ UZAVŘENÉHO OKRESU

PŘIPOMÍNÁME: PETRA ČERNOCKÁ NAŠLA MOŽNOST, JAK SI BĚHEM PANDEMIE VYDĚLAT PENÍZE: „JSEM ČLOVĚK, KTERÝ NEHÁZÍ FLINTU DO ŽITA“

Share