Václav Klaus může dostat další pokutu: bývalý prezident vjel na území uzavřeného okresu

Bývalý prezident Václav Klaus může dostat další pokutu za porušení opatření proti koronaviru. Když kabinet uzavřel několik okresů, které byly nejvíce postiženy kvůli koronaviru, například Trutnov, exprezident odjel do svého bytu v lyžařském středisku Černý Důl. Tam prý strávil jeden víkend. Informoval o tom portál Seznam Zprávy.

Podle jejich informací se nyní o tento případ zajímají policisté, hygienici a úředníci. Pokud se prokáže, že Václav Klaus porušil zavedená opatření proti koronaviru, může mu hrozit další pokuta.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová sdělila, že předali podnět radnici v Trutnově, aby to zjistila. To znamená, že budou vyšetřovat, zda bývalá hlava státu překročila hranice okresu, když ten byl uzavřen, a neměla k tomu zásadní důvod.

Bývalý prezident už dostal pokutu za to, že v říjnu vystupoval v centru Prahy s rouškou na bradě, tedy mluvil do mikrofonu bez zakrytí úst a nosu. Tato pokuta činila 10 tisíc korun.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývalá hlava státu 23. února uvedla, že se nakazila koronavirem, poté museli hygienici vytrasovat jeho kontakty. Jeho ochranka vypověděla, že jel do Černého Dolu. Tehdy už ale bylo Trutnovsko uzavřeným okresem.

Podle jeho mluvčího Petra Macinky je tento podnět „tragikomický doklad absurdity dnešní doby“. Vysvětlil také, že bývalý prezident neudělal nic špatného.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle něj se Václav Klaus od hygienické stanice dozvěděl, za jakých podmínek by mohl do Černého Dolu přijet. Stačil mu prý výpis z katastru, že je to jeho byt.

Aby byl dokument připraven, musel ještě chvíli počkat. Když pak přijel na Trutnovsko, policisté ho kontrolovali. Pro vstup do uzavřené oblasti byly některé výjimky, například do práce, pro péči o své domácí mazlíčky, nebo do kostela.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Cíl cesty Václava Klause však nesplnil žádné výjimky. Údajně jen strávil víkend na chalupě.

PSALI JSME: TROJKOALICE SPOLU PŘEDSTAVILA VLASTNÍ PLÁN NÁVRATU DO BĚŽNÉHO ŽIVOTA PO LOCKDOWNU: POLITICI UVEDLI, CO BY SE MĚLO OTEVŘÍT PO 29. BŘEZNU

PŘIPOMÍNÁME: OPOZICE TVRDĚ ZKRITIZOVALA ZEMANA: POLITICI JSOU PŘESVĚDČENÍ, ŽE PREZIDENTOVA VYJÁDŘENÍ JSOU NEBEZPEČNÁ PRO ČESKOU REPUBLIKU

Share