Česko ztratilo další významnou osobnost: do nebe odešel leader a bubeník kapely Citron Radim Pařízek, informovali o tom členové kapely

2. března zemřel lídr a bubeník české hudební skupiny, legendy československého hard rocku a heavy metalu Citron Radim Pařízek. O tom se česká veřejnost dozvěděla až následující den. Byl to také podnikatel, který byl dost úspěšný v oblasti médií.

O smrti Radima Pařízka informovala jeho kapela Citron. Členové kapely to napsali na Facebook. Vysvětlili, že příčinou byly komplikace po jedné z nedávných operací.

Radim Pařízek / Zdroj: youtube.com

Kapela Cintron vznikla v roce 1976, ale Radim Pařízek začal s kapelou hrát od roku 1979. S kapelou hrál přes 41 let a patřil k ústředním postavám kapely.

Během této doby došlo k mnoha změnám v Citronu, ale byl vždy ve skupině. Kapela se stala opravdu velmi populární a získala mnoho ocenění.

Radim Pařízek / Zdroj: Profimedia.cz

Další členové hudebního kolektivu přiznávají přispění valnou měrou Radima k tvorbě kapely. Citron měl turné po Evropě a Americe.

„Radimovo metalové srdce tepe dále,“ napsali jeho kolegové.

Radim Pařízek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se Radim Pařízek věnoval podnikatelským aktivitám v oblasti médií. Začal se tím zabývat v roce 1998. Byl majitelem Rádia Čas a také vlastnil televizní stanice Relax a Rebel.

PSALI JSME: „MANŽELKA O MĚ MĚLA STAROST“: VÁCLAV KOPTA UPŘIMNĚ PROZRADIL, JAKÝ SI MUSEL ZAJISTIT PŘIVÝDĚLEK BĚHEM PANDEMIE KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: DÍVKA SE ZAMILOVALA A ROZHODLA SE RADIKÁLNĚ ZMĚNIT SVŮJ VZHLED. ZDÁ SE, ŽE LIDÉ NA INTERNETU TAKOVOU AKTUALIZACI NIKDY NEVIDĚLI

Share