Čeho se kočky bojí nejvíce: Několik rád pro majitele koček

Je velmi zajímavé sledovat kočky, takže není divu, že internet je plný videí s těmito zábavnými zvířaty. Kočky, stejně jako lidé, se liší charakterem a chováním.

Jak vypadá vyděšená kočka

Vyděšená kočka přitiskává uši k hlavě a ocas schovává mezi zadní nohy, které jsou v současné době má tlapky polo ohnuté.

Kočka / Zdroj: depositphotos.com

Pokud se v okamžiku strachu pokusíte se chytit kočku za ocas, pak zvíře může mít infarkt. Proto není nutné provokovat kočku do takového stavu a je nutné se ji snažit chránit před tímto.

Co může vyděsit kočku

Kočka / Zdroj: ukr.media

Voda

Kočky se bojí vody a to je způsobeno povahou struktury jejich těla. Zvířata mají hustou srst, která jim pomáhá udržovat teplo. Pokud srst je mokrá, kočka začne mrznout. Snaží se spíše dostat z vody a začít vysušovat svou srst.

Kočka / Zdroj: depositphotos.com

Cizince

Kočky se zvláštním způsobem vnímají na své bydliště. Oni ho vnímají jako osobní království. Proto jsou všichni cizinci vnímáni jako útočníci, kteří se snaží toto území jim sebrat.

Hlasité zvuky

Kočky mají velmi citlivý sluch. To potřebují, aby slyšeli jemný zvuk zkoku myši v noře. Ale pokud je zvuk silný, způsobí u zvířete paniku.

Kočka / Zdroj: pikabu.ru

Jaké pachy se kočky bojí

Kočky mají skvělý čich. Je čtrnáctkrát ostřejší než u člověk, ale není tak silný jako u psu. Pro kočku existuje jeho svět pachů a některé z nich zvíře považuje za nechutné a dokonce se jich bojí.

Špinavá toaleta

Kočka nemá ráda vůni špinavé toalety. Jejich místo, musí být vždy čisté, takže majitelé by si měli dát pozor, aby pak nehledali „překvapení“ v rozích místnosti nebo v květináčích s květinami.¨

Kočka / Zdroj: depositphotos.com

Eukalyptus a levandule

Vůně těchto rostlin kočky prostě nesnáší. Kočky ji vnímají jako toxickou látku a nikdy nepůjdou na území, kde roste.

Koření

Pokud člověk voní pepřem, skořicí nebo kari, kočka k němu nikde nepůjde. Proto se nenechte překvapit, pokud se zvíře vyhne pohlazení a bude utíkat před vámi.

Kočky / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Citrusy

Kočky nemají rádi vůně citronu, pomeranče a grapefruitu. Mají škodlivý vliv na kočky, po kterých se zvířata necítí dobře.

Kočky / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: FOTOGRAF FOTÍ TOULAVÉ KOČKY A ODHALUJE JEJICH NEUVĚŘITELNÉ CHARISMA

PŘIPOMÍNÁME: KOCOUR BYL JIŽ TŘIKRÁT VRÁCEN DO ÚTULKU: PROČ SE TO DĚJE

Share