Kocour byl již třikrát vrácen do útulku: Proč se to děje

Desetiletý kocour Oscar se potřetí byl vrácen zpět do britského útulku pro zvířata RSPCA.

Oscar / Zdroj: staffordshire-live.co.uk

Zrzavý kocour je zde označována jako „nejvíce nešťastný kocour na světě“ a „kocour, kterého nikdo nechce“. Většinu času, smutný kocourek tráví při pohledu do skleněné stěny svého domku.

Oscar / Zdroj: staffordshire-live.co.uk

V říjnu 2020 se mu naposledy podařilo najít domov – tehdy příspěvek o něm na Facebooku se stal virální, sdílelo ho více než 5 tisíc lidí. Ale Oscar se vrátil: začal kousat novou majitelku.

„Má někdy násilnou povahu. Je smutné, že Oscar je opět v útulku a naším posláním je najít mu stálý domov, ve kterém se ho nevzdají. Oscar je skvělý společník, je velmi přátelský a skutečný dobrodruh,“ píše se o něm v útulku.

Oscar / Zdroj: YouTube

„Není to žádný bručoun, 98 % času komunikuje a mumlá, dělá své věci, mňouká a prosí o pohlazení. Ale někdy projevuje agresi, je nepředvídatelný. Jsme přesvědčeni, že tyto výbuchy vzteku budou stále vzácnější, nicméně budoucí majitel Oscara by na ně měl být připraven,“ varují pracovníci útulku.

Pro Oscara hledají dům se zahradou, ve kterém nebudou žádná jiná zvířata ani děti. Tam Oscar se bude cítit nejšťastnější kocour na světě.

Share