„Bude to náročné pro všechny, ale jiné cesty není“: Robert Plaga uvedl, že školy se budou muset zaměřit na doučování

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že cílem tohoto školního roku je vzdělávat žáky prezenčně a také zvýšit jejich znalosti. Podle něj však pro děti a pedagogy nebude letošní rok snadný. Školy dostaly i metodiku, jak postupovat se žáky, kteří potřebují pomoc s výukou. Na začátku roku bude nutné vyhodnotit situaci. Ministr to řekl v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Kvůli tomu, že žáci v uplynulém školním roce byli značnou část času nuceni studovat doma, vznikly určité problémy. Vznikly například vzdělávací mezery, protože některým žákům bylo těžší se učit doma.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Resort se snažil tyto mezery alespoň částečně zmírnit během prázdnin, konkrétně na letních kempech. Rozhodlo se také, že školy dostanou v tomto školním roce 250 milionů Kč na doučování.

Školy budou muset tyto peníze vybrat do čtyř měsíců. Ministr také řekl, že pokud bude potřeba, může být tato pomoc prodloužena o několik dalších let.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Robert Plaga uvedl, že hodlají jednat zodpovědně, aby prezenční výuka byla trvalá. Školy by se teď měly soustředit na to, co se musí doučit. Pro tyto účely ministerstvo vypracovalo metodiku.

Cílem tohoto školního roku je zmenšit mezeru ve vzdělávání, která se v posledí době zvětšila. Ministr proto varoval, že to nebude snadné.

Žáci ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„V tom nám pomůže doučování a prezenční výuka. Bude to náročné pro všechny, ale jiné cesty není,“ prohlásil Robert Plaga.

Od 1. do 10. září budou muset děti ve školách třikrát podstoupit testování na koronavirus. Šéf resortu školství ale připouští, že v některých částech země to po 10. září nemusí skončit.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Podle něj počet nakažených nebude jediným ukazatelem, pravděpodobně po druhé vlně testování ministerstvo zdravotnictví nabídne nějaký scénář.

Psali jsme:„Dobré jídlo připravené pod taktovkou Zdeňka a láska může začít“: TV Prima představila nový pořad

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN BUDE POTŘEBOVAT POMOC PŘI ODLETECH Z LETIŠTĚ: MINISTERSTVO OBRANY PROTO VYPSALO ZAKÁZKU, POTŘEBUJE FIRMU, KTERÁ BUDE SCHOPNA DODAT POTŘEBNÉ ZAŘÍZENÍ

PŘIPOMÍNÁME: „OKAMŽITĚ BYCH VRÁTILA VŠE DO STARÝCH KOLEJÍ“: SOŇA PEKOVÁ PROZRADILA, JAK SE CHOVÁ MUTACE KORONAVIRU DELTA A JAK BY NA NÍ MĚLA VLÁDA REAGOVAT

Share