Miloš Zeman bude potřebovat pomoc při odletech z letiště: Ministerstvo obrany proto vypsalo zakázku, potřebuje firmu, která bude schopna dodat potřebné zařízení

Ministerstvo obrany se snaží najít firmu, která by mohla pomáhat prezidentovi Miloši Zemanovi při letech. Prezident nyní jezdí na vozíku, takže je nutné ho zvedat do letadla. Resort proto vypsal zakázku na tuto práci. Informuje o tom web Echo24.cz.

Miloš Zeman se kvůli problémům s nohama pohybuje už několik měsíců převážně na vozíku. Resort obrany se proto už podruhé snaží najít firmu, která by mohla hlavě státu pomáhat, když bude na letišti.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle informací webu ZDopravy.cz má smlouva odhadovanou cenu 2,4 milionu Kč a to do konce roku 2023. První soutěž měla skončit minulý týden, ale ministerstvo vypsalo novou zakázku.

Firma bude muset mít takzvaný ambulift. Je nutné, aby tato společnost vždy mohla dodat toto zařízení na letiště Kbely, když hlava státu bude odlétat nebo vracet se.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Je třeba, aby to sloužilo pro letoun Airbus A319. Podle požadavků ministerstva vítěz musí zajistit důstojný nástup a výstup. Předpokládá se, že prezident do roku 2023 bude mít 10 až 20 letů.

Hlava státu se začala pohybovat na vozíku v dubnu. Kvůli neuropatii má sníženou pohyblivost. Zároveň řekl, že nyní nebude znovu obtěžovat ochranku, aby mu pomohla posunout se dál, bude tak na vozíku.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka Miloš Zeman odletěl v úterý do Brna armádním letounem CASA. Tam se zúčastní zahájení školního roku. Do hlavního města by se hlava státu měla vrátit ve středu.

PSALI JSME: SITUACE S KORONAVIREM V IZRAELI SE RAPIDNĚ ZHORŠILA: PŘED ZAČÁTKEM ŠKOLNÍHO ROKU HLÁSÍ REKORDNÍ POČET PŘÍPADŮ NÁKAZY

PŘIPOMÍNÁME: „TŘETÍ DÁVKA VAKCÍNY NENÍ ŽÁDNÝ LUXUS“: ZÁSTUPCE SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE OZNÁMIL POTŘEBU PŘEOČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU

Share