Buckinghamský palác přijal právníky, aby prošetřily stížnosti na Meghan Markle

Zástupci Buckinghamského paláce si najali advokátní kancelář třetí strany, aby prošetřila stížnosti královských úředníků ohledně chování manželky prince Harryho, Meghan Markle. V neděli 14. března uvádí The Sunday Times s odvoláním na své zdroje.

 

Princ Harry a Meghan Markle / Zdroj: youtube.com

 

Je třeba poznamenat, že toto rozhodnutí může komplikovat již tak napjaté vztahy mezi účastníky procesu. Zdroje blízké královské rodině zdůraznily, že vyšetřování by mohlo vést k odhalení ještě větších incidentů.

 

Královna Alžběta II. / Zdroj: youtube.com

 

Buckinghamský palác je však přesvědčen, že odhalená fakta by měla zůstat v rodině. Kromě toho je zdůrazněno, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu nebudou do procesu zapojeni. Důvodem vyšetřování bylo zveřejnění v novinách The Sunday Times z 10. března, které obsahovalo monografie zaměstnanců sekretariátu vévodkyně ze Sussexu. Říkali, že Meghan Markle s nimi zacházela velice arogantně, v důsledku čehož mnozí museli svou práci opustit.

 

Princ Harry, Meghan Markle a Oprah Winfreyová / Zdroj: youtube.com

 

12. března vyšlo najevo, že popularita prince Harryho a jeho manželky klesla mezi Brity na rekordně nízké hodnoty poté, co se pár rozhovořil s televizní moderátorkou Oprah Winfreyovou. Společnost YouGov provedla průzkum a zjistila, že 48 % respondentů má negativní postoj k princi Harrymu a pouze tři z 10 lidí (31 %) vnímají Meghan Markle pozitivně, zatímco většina (58 %) negativně.

 

Princ Harry, Meghan Markle a královna Alžběta II. / Zdroj: youtube.com

 

11. března bylo oznámeno, že královna Alžběta II. z Velké Británie zavolá v nadcházejících dnech prince Harryho a jeho manželku, aby uzavřeli mír. Daily Mail poznamenal, že členové královské rodiny, zejména princ Charles z Walesu a vévoda William z Cambridge, byli hluboce rozrušení postojem vévodkyně ze Sussexu k nim.

 

Královna Alžběta II. / Zdroj: youtube.com

 

V rozhovoru pro CBS manželka britského prince řekla, že někteří členové královské rodiny měli obavy z barvy pleti jejich nenarozeného syna. Řekla, že mezi některými z nich byly „obavy a rozhovory o tom, jak tmavá může být jeho kůže, když se narodí.“ Markle neprozradila konkrétní jména, aby nezpůsobila vážnou škodu a dodala, že jí o tom řekl její manžel.

 

PSALI JSME: PROLOMIL MLČENÍ: PRINC WILLIAM SE POPRVÉ VYJÁDŘIL K ROZHOVORU HARRYHO A MEGHAN

PŘIPOMÍNÁME: MEGHAN A DIANA: STOJÍ ZA TO POROVNAT JEJICH PŘÍBĚHY NEBO NE

Share