Meghan a Diana: Stojí za to porovnat jejich příběhy nebo ne

V rozhovoru s vévodou a vévodkyní ze Sussexu bylo mnoho zmínek o matce prince, princezně Dianě.

Stojí za to porovnat příběhy Meghan a Diany?

Meghan Markle/princezna Diana / Zdroj: bbc.com

Princ Harry řekl, že se obával, že se příběh bude „opakovat“ a není to poprvé, co srovnává, jak britské bulvární noviny psaly o jeho manželce, s tím, jak psaly o Dianě.

Tisk

Princezna Diana byla považována za jednu z nejslavnějších žen na světě, často se o ní psalo v novinách, o její charitě i soukromém životě.

„Diana se stala jedinečnou královskou ikonou,“ řekla Katie Nicholl, autorka, která píše o královské rodiny a dodala, že pozornost, která jí byla věnována, nebyla vždy pozitivní.

„Diana byla v tisku kritizována. Paparazzi byli neustále přítomni v životě princů Williama a Harryho.“

Princezna Diana a princové William a Harry / Zdroj: bbc.com

„Někdy měla velmi dobrý vztah s tiskem, někdy si na něj stěžovala. Byl to nejednoznačný vztah,“ souhlasil novinář James Brooks.

V pozdějších letech poskytla Diana osobní interviewy tisku, což některé vedlo k závěru, že podporuje publicitu a pozornost.

Když vstoupila do královské rodiny, Meghan zavřela svůj osobní blog a většina jejích rozhovorů se týkala charity.

Otázky o klidném životě

V lednu 2020 pár oznámil, že se kvůli nadměrné pozornosti médií se vzdá svých královských povinností. Přestěhoval se do Kanady a později do Kalifornie.

Ale Katie Nicholl říká, že „řekli více o svých životech nyní [po přestěhování do Ameriky] než kdykoli předtím v Británii“.

Princ Harry a Meghan Markle / Zdroj: ria.ru

Pár spustil podcast Spotify, podepsal smlouvu s Netflixem a poskytl interviewy Jamesi Cordenovi a Oprah Winfreyové.

„Lidé mají otázky pro pár, který se přestěhoval, protože chtěl klidný život: ‚Proč hledají setkání s Jamesem Cordenem a Oprah Winfreyovou a odhalují podrobností o jejich synovi?'“

Smrt princezny Diany a paparazzi

Princezna Diana / Zdroj: bbc.com

„Kamkoli šla, byla pronásledována paparazzi. V mnoha ohledech je postoj Harryho a Williama k médiím poskvrněn [smrtí jejich matky],“ řekl James Brooks.

Princezna Diana zemřela při autonehodě v Paříži 31. srpna 1997.

„Myslím, že jednou z nejtěžších věcí je smířit se s tím, že lidé, kteří ji pronásledovali v tunelu, byli stejní lidé, kteří ji fotografovali, když umírala na zadním sedadle auta,“ řekl princ Harry o smrti své matky a roli paparazzů.

Negativ v tisku

Princ Harry a Meghan Markle / Zdroj: bbc.com

Přes prohlášení prince Harryho v říjnu 2019 se Katie Nicholl domnívá, že „Meghan není pronásledována tak, jak byla pronásledována princezna Diana“.

Říká však, že princ je zjevně unavený příběhy, které Meghan kritizují.

„Bylo spousta negativních příběhů o nákladech, oblečení vévodkyně ze Sussexu a svatbě.“

„Byla středem pozornosti“

Princ Harry a Meghan Markle / Zdroj: bbc.com

Někteří říkají, že by Meghan měla očekávat pozornost, protože na rozdíl od princezny Diany byla celebritou, než se provdala za Harryho. Katie Nicholl však nesouhlasí.

„Zdá se mi, že i když byla celebritou, že by se to dalo srovnávat se životem v královské rodině. Sama Meghan řekla, že jí nikdy nebyla věnována taková pozornost veřejnosti. Myslím, že Meghan byla věnována tolik pozornosti jako kterémukoli jinému členovi královské rodiny,“ dodala.

PSALI JSME: PROLOMIL MLČENÍ: PRINC WILLIAM SE POPRVÉ VYJÁDŘIL K ROZHOVORU HARRYHO A MEGHAN

PŘIPOMÍNÁME: KATE V JEMNÉM KABÁTĚ A SERIÓZNÍ WILLIAM: KRÁLOVSKÝ PÁR SE OBJEVIL NA VEŘEJNOSTI PO ROZHOVORU MEGHAN A HARRYHO

Share