7 hloupých věcí, které dělají chudí a bohatí ne

Můžeme dlouho spekulovat o tom, proč někteří lidé jsou bohatí a jiní ne, ale to nic nemění. Zde je 7 věcí, které chudí dělají a bohatí ne.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

1. Chudí lidé se dívají na televizi a bohatí čtou knihy.

Kolik hodin denně strávíte před televizí? A teď si vzpomeňte, kdy jste naposledy četli knihu? Kolik knih přečtěte za rok? Pokud jsou odpovědi na tyto otázky smutné, možná je čas změnit své návyky.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

2. Chudí lidé mají zaplaceno za odpracované hodiny a bohatí za výsledek.

Svět nepotřebuje sentimenty a slova, ale výsledek. To je důvod, proč vynikající sportovci nejsou placeni podle toho, kolik hodin cvičí nebo kolik času na to strávili, aby dosáhli určité úrovně. Jsou placeni za skutečné výsledky a vítězství.

Platba závisí na tom, jak dobře zvládáte práci, tedy na produktivitě práce.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

3. Chudí lidé obviňují ostatní z jejich neštěstí, bohatí zase berou odpovědnost za selhání na sebe.

U chudých je vždy na vině někdo jiný: ekonomika, vláda, šéf, práce, město, soused či přátelé. Pokaždé někdo jiný, ale ne oni.

Bohatí lidé takhle nikdy nepřemýšlejí. Přebírají zodpovědnost za svůj vlastní život. Chápou, že když je všechno špatné a tak trvá poměrně dlouho, znamená to, že něco dělají špatně. A nikdo kromě nich za to nemůže.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

4. Chudí lidé se zaměřují na úspory a bohatí na investice.

Věřte mi, nikdy nezbohatnete, když se budete snažit ušetřit několik korun/eur/dolarů. Chudoba nemá nic společného s tím, že nedokážete něco ušetřit, problém je jiný: musíte více vydělávat, abyste mohli investovat do něčeho, co stojí za to.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

5. Chudí lidé všechno vědí a bohatí se neustále učí.

Chudí lidé bývají velmi sebevědomí. Často se chovají jako profesionální odborníci v jakémkoli oboru, ať už jde o politiku, sport, lidi, které ani neznají, společnost nebo vládu.

Bohatí lidé se učí celý život. Ptají se, poslouchají, čtou knihy, chodí na přednášky. Nikdy nešetří penězi na vzdělávací kurzy, protože jsou přesvědčeni, že je to nejlepší investice.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

6. Chudí lidé věří, že za peníze se nedá koupit štěstí a bohati vědí, že se za ně dá koupit zkušenost, která udělá radost.

Pravděpodobně jste opakovaně slyšeli slova, že peníze jsou kořenem zla. No dobře, odpovím na to velkým tlustým NE! Nedostatek peněz, to je ten pravý kořenem všeho zla.

Podívejte se na chudé země a ukažte mi davy šťastných lidí. Nejsou tam, protože lidé se zajímají jen o jednu myšlenku: „Jak přežít? Jak si vydělat peníze na kus chleba?“

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

7. Chudí lidé věří ve šťastnou loterii a bohatí v činy.

Chudí lidé věří, že jediný způsob, jak zbohatnout, je koupit ten hloupý los, i když vědí, že šance na výhru jsou mizivé.

Pokud takto budete myslet, nikdy nedosáhnete úspěchu. Bohatí lidé myslí jinak: věří pouze v činy, ne ve slova nebo sny. Věří, že vše by mělo být dosaženo vlastními silami, a ne jen sedět a čekat na šťastnou příležitost.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: TĚHOTNÁ ZPĚVAČKA MARTINA PÁRTLOVÁ PROZRADILA POHLAVÍ SVÉHO PRVNÍHO POTOMKA

PŘIPOMÍNÁME: SEDM TRIKŮ PRO DESIGN KUCHYNĚ, KTERÝCH LIDÉ POZDĚJI LITUJÍ

Share