Blatný o vakcinaci v ČR: Proč došlo ke změnám původní očkovací strategii

Vakcinace nejvíce rizikových skupin se prodlouží. Od začátku února nebude spuštěn rezervační systém pro širokou veřejnost. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle původního plánu by očkovaní starší generaci a medicínských zdravotníků by se měli skončit koncem února. Jan Blatný však uvedl, že se prodlouží minimálně o měsíc.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ted ministerstvo zdravotnictví předpokládá, že se očkovací nejrizikovějších skupin skončí koncem března. Jednou z příčin je to, že se sníží množství vakcín, které dovážejí do Česka.

Jan Blatný/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Protože ten posun bude znatelný, nejen kvůli zpožděným dodávkám od firmy Pfizer/BioNTech, ale i AstraZeneca…. to znamená zpoždění zhruba o měsíc proti původnímu plánu,“ promluvil ministr Blatný.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle původní očkovací strategii by do března mělo být naočkováno, spolu se seniory i lékaři, přibližně 1,28 milionu lidí. Firma Pfizer omezila dodání vakcíny do ČR, prý chtějí za tuto dobu rozšířit výrobu.

ČTĚTE TAKÉ: NOVÝ PRŮZKUM: JAKÉ PROCENTO ČECHŮ NECHCE, ABY BABIŠ BYL HLAVNÍ POSTAVOU OČKOVÁNÍ

PSALI JSME: JAN BLATNÝ ŘÍKÁ, ŽE BY BYLO SPRÁVNÉ OPATŘENÍ ROZVLŇOVAT, KDY BUDE POČET HOSPITALIZOVANÝCH DVAKRÁT NIŽŠÍ NEŽ NYNÍ

Share