Bartoš žádá vládu, aby uznávala výskyt protilátek proti koronaviru: Pirati také navrhují prodloužit hrazení testů a mají k tomu argumenty

Předseda Pirátů Andrej Bartoš chce, aby vláda změnila své rozhodnutí a prodloužila hrazení testů na koronavirus minimálně během září, protože mnoho lidí stále nemá termín na očkování. Také požaduje, aby se bezinfekčnost uznávala i testem na protilátky. Informuje web idnes.cz.

Politik zdůraznil, že kolem 94 000 občanů nad 65 let a 29 000 nad 80 let stále nemá očkování. Vláda při tom přestane hradit testy už od září. Ministr Adam Vojtěch tak chce motivovat lidi k očkování.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu dodal, že Česko je jedinou zemí, která tak masivně testy hradí.

Bartošovi také vadí, že vláda neuznává bezinfekčnost u lidí, kteří mají zvýšenou hladinu protilátek. To podle něho znamená, že člověk covid prodělal bez komplikací.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Z našeho pohledu jde o diskriminaci,“ uvedl šéf Pirátské strany s tím, že příkladem může být Rakousko.

Podobný názor zastává i Tomio Okamura, který se kvůli tomu dokonce setkal i s prezidentem Milošem Zemanem, který s ním souhlasí a chce se domluvit s Adamem Vojtěchem a Andrejem Babišem.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Premiér tvrdí, že na tom pracuje a čeká na rozhodnutí expertů.

Rovněž i koalice SPOLU chce, aby se uznávaly testy na protilátky stejně jako očkování. Odborníci ale zdůraznili, že hladina protilátek po nějaké době klesá a u každého člověka je to individuální.

PSALI JSME: „LIDÉ, KTEŘÍ NEMOC PRODĚLALI, SE MOHOU OČKOVAT A ROZHODNĚ BY MĚLI“: RASTISLAV MAĎAR VYSVĚTLIL, JAK POMÁHÁ ČLOVĚKU OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: KOALICE SPOLU SLIBUJE POMOCT MLADÝM LIDEM S KOUPÍ NEMOVITOSTÍ : NAVRHUJE BEZÚROČNOU PŮJČKU NA ČÁST HYPOTÉKY

Share