Bartoš řekl, proč nepodpořil Kalouska do správní rady VZP: ministr slibuje, že do konce roku 2023 nebudeme potřebovat doklady

Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš uvedl, že do konce roku 2023 Češi nebudou potřebovat doklady, protože vše budou mít v telefonu. Předseda Pirátů mimo jiné promluvil o podpoře dostupného bydlení a uvedl, že nehlasoval pro jmenování Miroslava Kalouska do správní rady VZP. Píše o tom web idnes.cz.

Bartoš říká, že do politiky vstoupil právě v období, které Kalousek reprezentoval, a proto nemohl ho podpořit do správní rady VZP. Také nemohl pro bývalého předsedu TOP 09 zvednout ruku v době, kdy do Pirátů naplno pálí Andrej Babiš.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek prohlásil, že ho Piráti nezajímají a nemá na to ani čas. Bartoš také podotkl, že by Kalousek pro něj nejspíš ruku nezvedl.

Předseda Pirátů se ale neobává, že by jejich strana byla vždy v rámci koalice přehlasovaná. Důvodem je koaliční smlouvá, která určuje, kde je vyžadována absolutní shoda.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš se na pozici ministra pro místní chce mimo jiné věnovat rozvoji bydlení. Plánuje připravit zákon o dostupném bydlení a nevylučuje ani podporu výstavby státem.

Kromě toho politik uvažuje o tom, že by stavět mohly přímo obce a následně by je nabízely učitelům či hasičům.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Jednou z priorit ministra je také digitalizace a chtěl by spolupracovat s Vladimirem Dzurillou, kterého považuje za dobrého odborníka na digitalizaci.

Bartoš hodlá do roku 2024 propojit státní informační systémy, aby mohli občané prostřednictvím jediného formuláře podat přiznání k daním a k sociálnímu a zdravotnímu pojištění.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Do roku 2023 předseda Pirátu slibuje, že nebudeme muset u sebe nosit doklady a vše budeme mít v telefonu. Jedná se například o občanský nebo řidičský průkaz.

PSALI JSME: POKLADNÍ V ČESKÝCH OBCHODNÍCH ŘETĚZCÍCH DOSTANOU V TOMTO ROCE PŘIDÁNO: KOLIK SI VYDĚLÁTE NA KASE V LIDLU ČI KAUFLANDU

PŘIPOMÍNÁME: VÁLEK ŘEKL, KDY SE SPUSTÍ REGISTRACE K VAKCÍNĚ NOVAVAX, KTERÁ JE VYROBENA TRADIČNÍ METODOU: MINISTR ZDŮRAZNIL, ŽE OMIKRON VYVRCHOLÍ PŘÍŠTÍ TÝDEN

Share