Válek řekl, kdy se spustí registrace k vakcíně Novavax, která je vyrobena tradiční metodou: ministr zdůraznil, že omikron vyvrcholí příští týden

Již od 1. února se budou moci hlásit k vakcíně od firmy Novavax lidé, kteří před tím očkování odmítali. Uvedl to ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nová vakcína je vyrobena na základě staré metody a je vhodná pro lidi, kteří nedůvěřují mRNA vakcínám. Šéf resortu zdůraznil, že omikron zřejmě vyvrcholí příští týden. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„1. února bude spuštěna možnost předregistrace na vakcínu od firmy Novavax,“ prohlásil Válek s tím, že je to proteinová vakcína, a která je stejně bezpečná jako mRNA vakcíny a podává se ve dvou dávkách.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vakcína bude přístupná, jako ostatní a je určena především pro dospělé lidi. Ministr předpokládá, že by o ní měli mít zájem odmítači vakcín Pfizer a Moderna.

Očkovat se novou vakcínou mohlo již od začátku března a do Evropy první dodávky dorazí koncem února.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví zdůraznil, že se omikron dostává na vrchol a v příštím týdnu by mělo přibývat až 80 tisíc nových případů nakažení korknavirem. Pak bude docházet prý k poklesu.

Válek je přesvědčen, že opatření v Česku nejsou drastická a neměli jsme lockdown či nouzový stav.

Vlastimil Válek a Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dle ministra vláda ani nemusela sáhnout na další omezení pořádání akcí a není vyžadována třetí dávka vakcíny, jako je tomu v jiných zemích.

Nakonec šéf resortu dodal, že se v únoru situace bude znovu vyhodnocovat a doufá, že se na jaře vrátíme do normálu.

PSALI JSME: UŽ ZASE SPOLU ZÁŘI ŠTĚSTÍM: LELA CETEROVÁ ZVEŘEJNILA KRÁSNÉ SPOLEČNÉ FOTKY S KARLOSEM VÉMOLOU

PŘIPOMÍNÁME: UŽIVATELŮM SOCIÁLNÍCH SÍTÍ SE VELMI LÍBILO, JAK SE VÍT RAKUŠAN ZASTAL SVÉ ŽENY: UKÁZAL RESPEKT KE SVÉ MANŽELCE

Share