Bartoš prozradil, co bude dělat, pokud se stane premiérem: předseda Pirátů se pustil do oponentů za šíření dezinformací

Průzkumy stále ukazují, že podzimní volby do Sněmovny měla vyhrát koalice Pirátů a STAN. Získat by tyto strany společně mohly až 26 % hlasů. Nyní předseda Pirátské strany Ivan Bartoš promluvil o svých plánech a co by dělal na pozici předsedy vlády. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Bartoš se stěžuje, že kampaň začíná být doprovázena dezinformacemi o jeho straně. „Je zřejmé, že z nás mají některé zájmové skupiny či politici, včetně pana premiéra, strach,“ prohlásil kandidát na premiéra od opoziční koalice Pirátů a Starostů.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Předseda strany říká, že lži o Pirátech se šíří proto, aby se vystrašili lidi a chtějí v nich vyvolat paniku. Bartoš dodává, že Pirátská strana jedná férově a jejích předvolební kampaně jsou slušné a chtějí, aby to dělali i ostatní politici.

Bartoš je přesvědčen, že konkurenti nemohou najít reálné důvody ke kritice a proto vymýšlejí lži o jejích straně. „Například pan premiér během svých vystoupení v parlamentu neváhá používat vulgarity, napadání, dezinformace a lži,“ uvádí politik.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Šéfovi Pirátů se nelíbí, že se toho Babiš zúčastňuje a měl by naopak odpovídat za činnost vlády nepřekládat odpovědnost na lidi.

Ivan Bartoš také vysvětlil, že hlasování o nedůvěře vládě potvrdilo to, že vláda se drží jen díky komunistům. Rovněž tak dle jeho slov ČSSD ukázala, že vládu stále podporuje a jsou proto společně zodpovědní za nezvládnutí koronavirové krize.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Pokud by se Bartoš po volbách stal ministerským předsedou, bude chtít řešit dostupné bydlení, zavádět elektronizaci zdravotnictví či prosazovat teritorialitu exekutorů.

Změn by se mohl dočkat i stavební zákon a bude se také pracovat na tom, aby se pomohlo lidem a firmám zvládnout krizi.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Spolupráci se Starosty Bartoš hodnotí kladně a věří, že v tom budou pokračovat dál a v budoucnu se vyhnou politikaření a hádkám.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ ŘEKLA, PROČ SE DŮCHODCŮM ZVYŠUJÍ PENZE NAD RÁMEC VALORIZACE: MINISTRYNĚ TAKÉ UVEDLA, ŽE DŮCHODOVÁ REFORMA ZATÍM SCHVÁLENÁ NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: PLAGA UVEDL, ŽE POKUD BUDOU ŽÁCI OČKOVÁNI, MŮŽE PROBÍHAT VÝUKA NA PODZIM BEZ TESTOVÁNÍ: „OČKOVÁNÍ JE CESTOU JAK DOSTAT ŽIVOT DO JEŠTĚ VĚTŠÍHO NORMÁLU, NEŽ JE V TUTO CHVÍLI PŘI ROZVOLŇOVÁNÍ“

Share