Bartoš obvinil vládu, že neumí zpracovávat data a obhajovat své kroky: na podzim je připraven převzít moc v zemi se svou stranou

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš si myslí, že vládní opatření proti koronovarou nejsou cílená a kabinet nemůže své kroky správně obhájit a to znamená, že nikdo zemi nechce pomoct. Informuje o tom ČT24.

Už měsíc Česko zůstává v nejvyšším 5. stupni protiepidemického systému PES. Uzavřené jsou hospody, restaurace a velké množství obchodů.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Aktuální situace se nezamlouvá Bartošovi, který chce, aby restrikce byly cílenější. Tvrdí, že vláda neumí pracovat s daty a vše se svádí do vypni-zapni.

„Vláda od dubna minulého roku jede pouze na plošné věci,“ prohlásil politik s tím, že ani tato opatření už moc nezabírají a situace zůstává špatná.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podle Bartoše kabinet neumí obhajovat své kroky. Nevidí ani důvod pro změny v PES, pokud vše bude na stejné úrovní. „Chápu, že by se měl opravit podle nějakých zjištění, ale vláda ta zjištění nemá,“ dodal šéf Pirátů.

Bartoš zdůraznil, že vláda by nyní potřebovala pomoc, ale nikdo už pomáhat nechce a nedá své jméno na plac, i když odborníky v zemi máme. Jako viníka vidí premiéra Andreje Babiše.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předsedovi Pirátské strany vadí, jak se řídí vakcinace, a že byla řízená na půl úvazku Zdeňkem Blahutou, který již rezignoval. Obvinil také ministra Zdravotnictví z toho, že „utajuje data“.

Následně Bartoš uvedl, že se nespravedlivě rozdělují vakcíny a stává se, že je dostávají lidé mimo řadu. Opozice se také zmiňovala o situaci kolem narozeninové party podnikatele Petra Bendy, které se zúčastnilo mnoho známých osobností a politiků.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Bartoš nevidí problém na podzim převzít v zemi moc po říjnových volbách do Sněmovny, pokud ve volbách společně se STAN zvítězí a dokážou vytvořit koalici. Nevadí mu ani to, že téměř žádní členové těchto stran nemají zkušenosti s vládnutím.

Psali jsme: „Je to ještě horší, než jsem čekal“: „Anatomie života“ zaujala ostrou kritiku. Role Barbory Černé

PSALI JSME: ČEŠI SE ZAJÍMAJÍ O OTÁZKU, KDY SE ZAČNOU OPATŘENÍ ROZVLŇOVAT: JAN HAMÁČEK PROZRADIL, KDY BUDE MOŽNÉ NAVŠTÍVIT RESTAURACE

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ ZMĚNIL NÁZOR: NEBUDE POŽADOVAT ODCHOD HNILIČKY Z FUNKCE ŠÉFA NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURY

Share