Babiš tvrdí, že koronavirus končí: experti tvrdí opak a varují před zhoršením situace

V Česku se zvyšují počty nových případů nakažení koronavirem a v nemocnicích je nyní 113 pacientů. Předseda vlády Andrej Babiš ovšem uvedl, že se vracíme k běžnému životu a koronavirus končí. Odborníci Milan Kubek a Roman Prymula s premiérem ale nesouhlasí a jsou přesvědčení, že covid nikam nezmizí. Informuje o tom web blesk.cz.

Babiš tvrdí, že Česko je „best in covid“, ale následně zemi zasáhly dvě silné vlny epidemie, které si vyžádaly 30 000 mrtvých. Je to jedno z největších čísel v Evropě.

„Covid končí, vracíme se do normálu,“ uvedl znovu Andrej Babiš na sociálních sítích a vzpomínal na koncert Michala Davida, kde bylo několik tisíc lidí.

Šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ale řekl, že covid nikdy nikam nezmizí a bude ustupovat pouze v případě, když se bude očkovat.

Ladislav Dušek / Zdroj: youtube.com

Stejně tak si myslí i prezident České lékařské komory Milan Kubek, který chce, aby se lidé co nejvíce očkovali. Nyní zájem o vakcínu silně klesl a plně očkováno je kolem 54 % lidí.

Kubek zdůraznil, že během další vlny budou umírat lidé, kteří nebyli očkování.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog Roman Prymula prohlásil, že v Česku je situace příznivější než v jiných zemích, protože máme velký počet lidí, kteří nemoc prodělali. Covid ale podle něho nikam nezmizem a musíme s ním žít.

„Není důvod k panice či strašení,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že čísla jsou nyní v normě, ale musíme být opatrní.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Přístup k vývoji epidemie se ale nezamlouvá opozici, zejména Pirátské straně, která vládu kritizuje. Doufají, že vláda nebude opakovat chyby z loňska.

PSALI JSME: BABIŠ MLADŠÍ STRÁVIL NA POLICII NĚKOLIK HODIN: CO PREMIÉRŮV SYN ŘEKL PO SVÉM VÝSLECHU

PŘIPOMÍNÁME: JANA MALÁČOVÁ NAVRHUJE ZVÝŠENÍ PLATŮ STÁTNÍCH ZAMĚSTNANCŮ O 3 TISÍCE KČ: JAK NA TO REAGOVALA ALENA SCHILLEROVÁ

Share