Jana Maláčová navrhuje zvýšení platů státních zaměstnanců o 3 tisíce Kč: jak na to reagovala Alena Schillerová

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chtěla navrhnout zvýšení mezd všech státních zaměstnanců o 3 tisíce Kč. Toto pondělí však ministři návrh neprojednali. Ale to bude ještě pokračovat. Píšou o tom Novinky.cz.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Po pondělním jednání kabinetu proběhla tisková konference, na které Jana Maláčová uvedla, že o tématu nejednali. Dodala, že se o tom bude diskutovat na separátním jednání.

Šéfka resortu financí Alena Schillerová ale řekla, že nejprve by o tom chtěla promluvit s předsedou vlády Andrejem Babišem.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce v ČT řekla, že by chtěla, aby platy všech státních zaměstnanců stouply o 3 tisíce Kč. Navrhuje jít cestou pevné částky, nikoli procentuálně.

Ministři ale v pondělí jednali například o dřívějším odchodu do důchodu pro lidi, kteří pracují v těžkých profesích.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

„Za každých deset odpracovaných roků půjdou o rok dříve do důchodu,“ uvedla Jana Maláčová. Důležité také je, že by to bylo bez penalizace.

Zatím má ale kabinet k tomu neutrální stanovisko. Alena Schillerová by chtěla vědět více podrobností o tom, kterých profesí by se to týkalo.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Vláda také schválila nařízení, které stanovuje data pro přechod na letní čas. Byl také schválen návrh na zvýšení odměn zaměstnanců hygienických služeb.

PSALI JSME: ALENA SCHILLEROVÁ NEVYLOUČILA SVOU MOŽNOU KANDIDATURU NA PREZIDENTKU: KDO BY TAKÉ MOHL KANDIDOVAT VE VOLBÁCH V ROCE 2023

PŘIPOMÍNÁME: VELKÁ STUDIE O ÚČINNOSTI VAKCÍN: VĚDCI ODHALILI, KTERÁ VAKCÍNA JE PROTI VARIANTĚ DELTA ÚČINNĚJŠÍ

Share