Alena Schillerová nevyloučila svou možnou kandidaturu na prezidentku: kdo by také mohl kandidovat ve volbách v roce 2023

Šéfka resortu financí Alena Schillerová nevylučuje, že by mohla kandidovat na prezidentku. Na druhou stranu to ale nepotvrdila a řekla, že Česko má nyní prezidenta a že ona sama má teď jiné starosti. Informuje o tom web iDNES.cz.

Na internetu a v médiích se v poslední době objevují informace, že Alena Schillerová by mohla kandidovat na hlavu státu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

V pořadu Nový den na CNN Prima News uvedla, že nyní máme prezidenta a že ještě nějakou dobu bude plnit své povinnosti. Ministryně nyní věnuje svůj čas prosazování rozpočtu, ukončení svého poslaneckého mandátu i volbám. Neodpověděla, zda hodlá kandidovat, ale nevyloučila tuto možnost.

Prezident Miloš Zeman bude svou funkci vykonávat do března 2023. Pravděpodobně už příští rok bude téma prezidentských voleb více diskutované.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman řekl, že by rád viděl jako příštího prezidenta současného premiéra Andreje Babiše. Podle sázkových kanceláří je Babiš favoritem voleb v roce 2023.

Zatím ale předseda vlády svou případnou kandidaturu nijak nekomentoval.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Je známo, že hodlají kandidovat v prezidentských volbách senátor Marek Hilšer a senátor Pavel Fischer, své kandidatury už potvrdili.

Své kandidatury ve volbách nevylučují bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb ani rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Dalšími možnými kandidáty mohou být také právnička Klára Long Slámová, odborář a předseda ČMKOS Josef Středula, Denisa Rohanová z České asociace povinných či generál Petr Pavel.

Podle bookmakerů by právě generál mohl být hlavním konkurentem současného premiéra ve volbách v roce 2023.

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, PRO KOHO TŘETÍ DÁVKA VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU NEBUDE POVINNÁ: KOMENTOVAL I TÉMA UZNÁNÍ PROTILÁTEK

PŘIPOMÍNÁME: NA ZÁBAVU NENÍ NIKDY POZDĚ: 95LETÁ BABIČKA S VNUKEM DOBÝVAJÍ INTERNET ZÁBAVNÝMI FOTOGRAFIEMI

Share