Piráti a STAN prozradili, jak budou postupovat až skončí volby do Sněmovny: koalice prozradila, s kým nemůže jít do vlády

Volby do Sněmovny se blíží a koalice Pirátů a STAN představili svou povolební strategii. Politické uskupení uvedlo, že určitě nesestaví vládu s ANO, komunisty či SPD. Jsou přesvědčení, že tyto strany ohrožují demokracii v České republice. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Pirátská strana a STAN chtějí svým voličům ukázat, jak budou postupovat poté, až volby skončí. O jejich výsledcích budou informovat již během volební noci.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Vyjednávací tým povede kandidát koalice na předsedu vlády, kterého případně zastupuje lídr druhé koaliční strany,“ uvádí se v dokumentu koalice s tím, že by ji měl zastupovat Ivan Bartoš, případně Vít Rakušan.

Obě strany ale vytvoří ve Sněmovně jednotné poslanecké kluby. O důležitých zákonech se strany zavazují hlasovat jednotně. Jedná se například o rozpočet či hlasování o nedůvěru vládě.

Vít Rakušan a Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho platí, že Piráti a STAN půjdou společně buď do vlády nebo do opozice. Na premiéra bude jmenován lídr Pirátské strany Ivan Bartoš.

Do vlády koalice nepůjde, pokud do ní budou nominování nekompetentní lidé s korupční minulostí či střetem zájmů. Jednoznačně obě strany odmítají sestavit vládu s KSČM, ANO či SPD. Tyto strany podle Pirátů a STAN ohrožují základy liberální demokracie.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Koalice také ujistila, že uznají demokraticky zvolenou vládu a nebudou usilovat o její pád, protože chtějí, aby v Česku vládla stabilita.

PSALI JSME: NA ZVÝŠENÍ PENZÍ BUDE MUSET STÁT PŘÍŠTÍ ROK PŮJČIT 36 MILIARD KČ: OPOZICE MÁ KVŮLI TOMU OBAVY O DALŠÍ GENERACE DŮCHODCŮ

PŘIPOMÍNÁME: HEREC VOJTĚCH DYK PROMLUVIL, KOLIK PENĚZ BY VYDĚLAL, KDYBY SE VĚNOVAL SPORTU

Share