Andrej Babiš oznámil, že od příštího měsíce budou moci na očkování i děti od 12 let: budou pro ně ale jiné podmínky

Od 1. července se budou moci přihlásit k očkování děti starší 12 let. Budou však pro ně platit jiné podmínky, a sice to, že by s nimi museli přijít jejich rodiče a také to, že na místě očkování by mělo být i pediatrické oddělení. Oznámil to předseda vlády Andrej Babiš ve svém tradičním nedělním videu Čau lidi.

Od začátku příštího měsíce bude otevřena registrace k očkování pro děti nad 12 let. Pro jejich vakcinace je však nutné splnit několik podmínek.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Je u nich povinná přítomnost zákonného zástupce na místě,“ řekl Andrej Babiš. Uvedl také, že v místech očkování, kde se budou děti očkovat, by mělo být i pediatrické oddělení.

„Měl by tam být přítomný pediatr,“ dodal premiér. Pokud v těchto centrech bude okamžitě vakcína, podle jeho slov by očkování v nich mohlo začít už od 1. července.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády vyzval všechny mladé lidi, aby také tuto nemoc brali vážně a aby šli na vakcinaci. Podle něj bude na celkovém počtu lidí, kteří vakcínu dostanou, záviset vývoj epidemiologické situace.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch navíc na Twitteru uvedl, že by chtěl očkování zpřístupnit například tak, aby registrace nebyla povinná. Věří, že je třeba lidem poskytnout všechny možnosti.

Během týdne by měli ministři rozhodnout také o ochraně dýchacích cest ve vnitřních prostorech. To znamená, zda lidé budou i nadále nosit roušky a respirátory, nebo je budou moci sundat.

PSALI JSME: „URČITÁ JMÉNA MÁM PŘIPRAVENÁ“: KDY MARIE BENEŠOVÁ PŘEDLOŽÍ VLÁDĚ NOVÉHO NEJVYŠŠÍHO STÁTNÍHO ZÁSTUPCE

PŘIPOMÍNÁME: AGÁTA HANYCHOVÁ SE POCHLUBILA SVOU NOVOU LÁSKOU: KDO JE NOVÝM PARTNEREM ZNÁMÉ MODELKY

Share