„Určitá jména mám připravená“: Kdy Marie Benešová předloží vládě nového nejvyššího státního zástupce

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová chce navrhnout české vládě nového nejvyššího státního zástupce. S projevem Benešová má v plánech se objevit už do konce tohoto měsíce. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Marie Benešová/Zdroj: youtube.com

Podle ministryní kabinet má v plánech schválit nového nejvyššího státního zástupce na setkání před týden. Benešová to uvedla v televizním pořadu Partie.

Marie Benešová/Zdroj: youtube.com

„Určitá jména mám připravená, mám i náhradníky,“ nechala se slyšet ministryně. K pondělnímu setkání Benešová nestihne předložit svůj navrh, i přestože nový navrhovaný předseda je respektovanou osobností.

Marie Benešová/Zdroj: youtube.com

Benešová nechce na post obsadit někoho, kdo není známý a nemá žádné zkušenosti s podobnou práci. A proto sama uvedla, že to bude známá osoba, která ale prošla veškerými stupni soustavy státních zastupitelství.

Marie Benešová/Zdroj: youtube.com

Nynější nejvyšší státní zástupce veřejně ohlásil, že rezignuje na mandát v polovině předchozího měsíce. Post Pavel Zeman opustí třicátého června.

ČTĚTE TAKÉ: VÁCLAV KLAUS HODLÁ USPOŘÁDAT VELKOU OSLAVU NAROZENIN NA PRAŽSKÉM HRADĚ: POZVÁNKU DOSTAL I MILOŠ ZEMAN

PSALI JSME: „NABÁDAJÍ MĚ VLASTNĚ K NEZÁKONNOSTEM A V TOM JE TEDA NEPOSLECHNU“: MARIE BENEŠOVÁ PROMLUVILA O ZVOLENÍ NOVÉHO NEJVYŠŠÍHO STÁTNÍHO ZÁSTUPCE

Share