Andrej Babiš oznámil, jak lidé budou moci rychleji dostat druhou dávku vakcíny: „Můžou si zavolat na linku“

Premiér Andrej Babiš v neděli uvedl ve svém pořadu Čau lidi, že občané, kteří očekávají druhou dávku vakcíny, ji budou moci od začátku příštího měsíce v případě potřeby dostat dříve. K tomu bude muset člověk zavolat na linku 1221. Dodal, že už v polovině července bude v zemi nadbytek vakcín. Píšou o tom Novinky.cz.

„Lidé, kteří se chtějí dříve očkovat druhou dávkou, můžou si zavolat na linku 1221,“ řekl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Nyní je interval mezi první a druhou dávkou vakcíny 42 dní. To znamená, že na začátku bude tento interval zkrácen na 34 dní a poté, až bude vakcín dost, možná i na 21 dní, jak původně doporučil výrobce.

Pro Právo pak premiér upřesnil, že zavolat na linku 1221 a zkrátit termín bude možné od 1. července. To budou moci udělat ti, kteří již dostali první dávku vakcíny Pfizer nebo Moderna.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Do Česka by mělo být tento týden dodáno více než 1 milion vakcín. Premiér předpokládá, že po svátcích už bude dostatek vakcín, takže bude možné zkrátit termíny.

Předseda vlády upozornil, že boj proti koronaviru jsme ještě nevyhráli, protože ještě velká část populace nedostala druhou dávku a navíc v naší zemi jsou nové mutace. Počet lidí, kteří zatím nedostali druhou dávku, je téměř 1,9 milionu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Celkem už bylo v Česku očkováno přes 7 milionů a 890 tisíc lidí.

Před tím byl termín pro získání druhé dávky vakcíny 42 dní po první dávce. Lidé to nemohli nijak ovlivnit, a tak mnoho z nich nedostalo druhou dávku.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důležitou příčinou neúčasti na očkování druhou dávkou vakcíny byla pouze služební cesta nebo nemoc, kterou potvrdil lékař.

PSALI JSME: NEJVÍCE PODPORY MAJÍ PODLE PRŮZKUMU OPOZIČNÍ KOALICE: NEGATIVNÍ TREND POKLESU PODPORY PRO HNUTÍ ANO PRAVDĚPODOBNĚ SKONČIL

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI PROMLUVILI O VLASTNÍ DŮCHODOVÉ REFORMĚ: CO NAVRHUJÍ A JAK CHTĚJÍ PENZISTŮM POLEPŠIT ŽIVOT PO ODCHODU Z PRÁCE

Share