Šetrní přátelé mě pozvali na oslavu narozenin: Domů jsem se vrátila hladová

Mám známé, kterých nazývám ekonomickými. Ušetří téměř na všem — na jídle, na oblečení. Ne, jsou to docela dobří lidé, a mají vždy dostatek peněz. Mohou si tedy dovolit chleba s máslem a červeným kaviárem. Jdu je navštívit jen tehdy, je-li k tomu nějaký důvod. Před měsícem pozvali mě na oslavu narozenin. Šla jsem na návštěvu, ale domů jsem se vrátila úplně hladová.

Příbory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zpočátku jsem neplánovala se za nimi stavit, protože žijí na druhé straně města. A narozeniny navíc připadly na všední den. Ale pak jsem se rozhodla večer dojet a ten den v práci jsem se musela dříve odejít. Ráno jsem předem si s sebou vzala balíček s dárkem. Setkání bylo ve čtyři hodiny. Proto jsem v poledne vypila jen kávu a s sušenky.

Stůl/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ve stanovenou hodinu jsem dorazila ke svým známým. Darovala jsem baliček, poblahopřála manželovi kamarádky. Posadili jsme se k stolu. Bylo nás šest hostů plus dva hostitelé. Vešla jsem do místnosti a neviděla jsem naservírovaný stůl a uvědomila jsem si, že se moji známí rozhodli uspořádat jen malý raut. V místnosti nebyly žádné židle a sedět se dalo jen na malé pohovce.

Stůl/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Samozřejmě bych chtěla po pracovním dni si normálně sednout. Kamarádka dovezla malý kulatý stoleček s jídlem. A tady jsem litovala, že jsem na oběd snědl jen dvě sušenky.
Na stole bylo několik malých talířů s sýrem a klobásy. Celkem přesně osm kusů na každém talíři. Čerstvá rajčata a okurky, také v osmi kusech. Všechno je řezáno velmi tence, ale i když krásně.

Příbory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Byly tam ještě také dva saláty v miniaturních misích. Ovoce byly také určeny pro osm lidí. Na pití jsme měli jednu lahvičku vina.

V jednou chvílí kamarádka uvedla, že je již na čase donést hlavní chod. Myslela jsem, že teď si dám alespoň něco k snědku. Na talíři byly ale malé celé smažené brambory a pečené kuřecí stehna. Pro každého přesně jedno! Je pravda, že dort nebyl striktně rozřezán na osm částí. O hodinu a půl šla domů strašně hladová.

Stůl/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Cestou domů jsem skočila do obchodu a koupila si nějaké potraviny. Nechápu, proč kamarádové pozvali lidi na oslavu, pokud nemají možnost nebo touhu správně naservírovat jídlo.

ČTĚTE TAKÉ: MOJE KAMARÁDKA KUPUJE SLADKOSTI PRO MLADŠÍHO SYNA, ALE NE PRO STARŠÍHO: NECHÁPU, PROČ TO DĚLÁ

PSALI JSME: JEDNOU MI KAMARÁDKA VYPRÁVĚLA, JAK JÍ VYČERPAL PŘÍLIŠ SPRÁVNÝ MANŽEL

Share