Americké ministerstvo zahraničí reagovalo na neoprávněné protesty v Rusku

USA důrazně odsuzuje použití síly ze strany úředníků donucovacích orgánů proti občanům a novinářům během nepovolených protestů, k nimž došlo v Rusku. Odpovídající prohlášení na Twitteru zveřejnil zástupce amerického ministerstva zahraničí Ned Price.

 

Ned Price / Zdroj: twitter.com

 

Price navíc vyzval k propuštění všech zadržených „za výkon jejich univerzálních práv“, jakož i vůdce opozice Alexeje Navalného.

 

Protesty v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Před zahájením neoprávněných demonstrací, americké velvyslanectví v Rusku zveřejnilo seznam měst, čas zahájení shromáždění a přibližnou trasu jejich účastníků. Ruské ministerstvo zahraničí varovalo, že jakékoliv pokusy o zakrytí neschválených shromáždění budou považovány za hrubé vměšování do vnitřních záležitostí země.

 

Protesty v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Později ministerstvo obvinilo americké diplomaty z podněcování protestů a zdůraznilo, že tyto akce by negativně ovlivnily bilaterální vztahy. Ministerstvo dále ujistilo, že vedení amerického velvyslanectví „bude mít vážný rozhovor na ruském ministerstvu zahraničí“.

 

Protesty v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Odpoledne 23. ledna se v Moskvě, Petrohradě a dalších ruských městech konaly nekoordinované akce na podporu Alexeje Navalného, který byl zatčen 18. ledna.

 

Alexej Navalnyj / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: VÍME, CO DĚLAL TRUMP PRVNÍ VÍKEND PO KONCI PREZIDENTSKÉHO OBDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: FRANCIE SE PŘIPRAVUJE NA ZAVEDENÍ TŘETÍ KARANTÉNY

Share