Akce Suchej únor v Česku: Na co chtějí organizátoři akce upozornit obyvatelstvo ČR

Od zítřejšího pondělí v České Republice začíná osvětová akce Suchej únor, která bude trvat do konce měsíce. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Oslava/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Cílem akce Suchej únor je omezit užívání alkoholických nápojů v republice. Ten, kdo do akce zapojí, musí na celý měsíc vzdát alkoholu.

    Oslava/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Představitele akce varují, že pití alkoholických nápojů v Česku patří do světových rekordů. To však výrazně ovlivňuje nejen kvalitu života občan, ale i jejich zdraví.

Oslava/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dle informací, kterými apeluji organizátoři, přibližně 500 000 lidí v zemí, pijí alkohol každý den nebo obden. Často tyto lidí se nacházejí na „hraně rizikového pití“.

Oslava/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Díky tomu mohou poznat, jak moc své pití ovládají a jak moc alkohol ovládá je,“ tvrdí organizátoři. Podobná akce se zahájí i v sousedním Slovensku, kde se občane budou moci připojit do Suchého februára.

ČTĚTE TAKÉ: “POMÁHÁME TĚM, KTEŘÍ ZA NÁS SLOUŽILI”: JAKOU ČÁSTKU V RÁMCI AKCE DOBRODEN DAROVAL ZNÁMÝ MODERÁTOR LEOŠ MAREŠ

PSALI JSME: V TEPLICÍCH SE AKCE V HOTELU ZÚČASTNILO MNOHO ZNÁMÝCH OSOBNOSTÍ: VLÁDNÍ OPATŘENÍ PORUŠILI PAROUBEK, HNILIČKA ČI BENDA

Share