Adam Vojtěch prozradil, kdy by vláda mohla zavést další opatření: Ministr zdravotnictví by zatím o lockdownu mluvit nechtěl

Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vláda hodlá počkat 10 dní a pokud se epidemická situace nezačne zlepšovat, zpřísní opatření. Řekl to pro CNN Prima News.

„Počkal bych 10 dnů, mohlo by dojít k stagnaci epidemie a situace by byla optimistická. Ale o lockdownu bych nemluvil,“ řekl Adam Vojtěch.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Dodal, že kabinet si také uvědomuje, že epidemická situace by se mohla i zhoršit, a proto s touto variantou ministři počítají.

Pokud by vývoj epidemie v následujících dnech probíhal podle pesimistického scénáře, mohla by vláda zavést nová opatření.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Zatím ale hodlají počkat 10 dní. Šéf resortu zdravotnictví dodal, že si myslí, že by bylo nevhodné každý den zavádět nějaká nová opatření.

Mezitím se čísla ve statistikách zvyšují. Například ve čtvrtek laboratoře odhalily rekordní počet nových případů nákazy, a to 27 717.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

V nemocnicích bylo k čtvrtku hospitalizováno 6 024 pacientů, z toho 895 lidí bylo ve vážném stavu.

Psali jsme:„Jsem na kyslíku. O dalším vývoji můžeme jen spekulovat“: Miroslav Etzler byl hospitalizován. Jak se herec cítí

PSALI JSME: BUDOUCÍ VLÁDA BUDE VYHLÁŠENÁ OPATŘENÍ RESPEKTOVAT: ANTICOVID TÝM ALE TAKÉ KRITIZOVAL TO, JAK BYLA TATO OPATŘENÍ PŘIJATA

PŘIPOMÍNÁME: VZOR ELEGANCE A ŽENSKOSTI: VÉVODKYNĚ Z CAMBRIDGE OPĚT ZAZÁŘILA NA VEŘEJNOSTI

Share