Budoucí vláda bude vyhlášená opatření respektovat: Anticovid tým ale také kritizoval to, jak byla tato opatření přijata

Budoucí vláda uvedla, že bude respektovat rozhodnutí současné vlády v demisi vyhlásit nouzový stav a zavést nová opatření proti koronaviru. Ministři se k tomuto kroku odhodlali, protože epidemická situace se stále zhoršuje. Informuje o tom web Novinky.cz.

Anticovid tým uvedl, že vláda bohužel nepřijala potřebná opatření včas. Nyní už je vidět, že situace je dost špatná a jsou vidět negativní důsledky.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka / Zdroj. youtube.com

„Vláda znovu přijímá opatření ve zmatku a nečekaně,“ uvedl Anticovid tým.

Měli na mysli, že kabinet s novými opatřeními nespěchal, ale pak je ve čtvrtek razantně přijal a vstoupí v platnost už v pátek večer.

Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Podle nových opatření budou zakázány například vánoční trhy. Obchodníci už ale byli připraveni začít pracovat před Vánocemi, nicméně pro ně přišla tak razantní změna.

Anticovid tým dodal, že budou respektovat rozhodnutí vlády vyhlásit stav nouze. Budou také respektovat zavedená opatření, protože se situace ještě nezačala zlepšovat, jen se zhoršuje.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka, Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj. youtube.com

Ale také doufají, že nouzový stav bude použit jako příležitost ke změně trendu vývoje epidemie, nikoliv jako příležitost k zahájení nekontrolovaných nákupů mimo zákonný rámec.

PSALI JSME: „AŤ PLATÍ EVROPANÉ“: LUKAŠENKO ŘEKL, ŽE BY EU MĚLA PLATIT ZA EVAKUACI MIGRANTŮ Z BĚLORUSKA

PŘIPOMÍNÁME: SVĚT OPUSTIL NEJSTARŠÍ ČLOVĚK NA PLANETĚ: FRANCISCA SE DOŽILA VĚKU 124 LET

Share