Adam Vojtěch přiznal, že by se na ministerstvo zdravotnictví vrátit nechtěl: předpokládá, že Česko bude ještě letos žít v nějakých omezeních

Bývalý ministr zdravotnictví a současný poslanec Adam Vojtěch řekl, že pro něj je vedení ministerstva už uzavřenou kapitolou jeho života. Předpokládá také, že Česko bude ještě rok žít v režimu některých omezení. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima News.

Adama Vojtěcha se ptali, zda se považuje za lepšího ministra zdravotnictví než jeho dva nástupci. Odpověděl, že to nemůže srovnávat, že by to měli hodnotit jiní lidé. Podle jeho názoru jsou všichni odlišní.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že pro ministerstvo zdravotnictví rozhodně není nic pozitivního časté střídání ministrů. Zároveň ale dobře ví, jak je to tvrdá práce a že každý krok ministerstva sledují média a opozice.

Podle svých slov po své rezignaci nedostal další nabídky na vedení resortu, ale víc by i nechtěl. Nemá ambici znovu obsadit post ministra.

„V tuhle chvíli je to pro mě uzavřená kapitola,“ řekl Adam Vojtěch pro CNN Prima News. Mluvit o případných situacích, kdy by se mohl vrátit na ministerstvo nechtěl, prý nyní takové situace nejsou a bude to jen spekulace.

Také se ho ptali, zda bude velvyslancem České republiky ve Finsku. Na to odpověděl, že to zatím nemůže nějak komentovat. Jediné, co teď ví a o čem může říct, je, že brzy skončí jako poslanec a už nebude kandidovat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Jaká bude jeho nejbližší budoucnost, však zatím sám neví. Dodal, že zatím mu na stůl nikdo nepodal žádnou nabídku, takže to jsou spekulace.

Bývalý ministr zdravotnictví se také vyjádřil k současné epidemiologické situaci a opatřením, která nyní fungují. Nyní je situace taková, že se nezhoršuje, ale zároveň se příliš nezlepšuje.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru část opatření pravděpodobně ztratila svou účinnost a jak tento problém vyřešit on sám neví. Možná by bylo možné zavést nová opatření, ale rozhodně by nechtěl zakázat lidem chodit do přírody.

Řekl, že chápe lidi, že se jim opatření nelíbí, ale v nemocnicích je teď opravdu problém. Je nutné snížit počet hospitalizovaných pacientů, aby bylo možné provádět například plánované operace, na které mnoho lidí čeká již delší dobu.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Adam Vojtěch se také vyjádřil o vakcínách a strategii očkování. Podle něj je vlastně velkým úspěchem, že Česko dostalo vakcínu na konci roku 2020. Když vedl resort, téměř nevěřil, že vakcínu bude možné získat v roce 2020.

Velkým problémem se ale ukázalo, že výrobci nebyli schopni vyrobit tolik dávek vakcíny, jak původně uváděli. Česko samo vakcínu nevyrábí, proto jsme závislí na jiných dodavatelích.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Věří také, že vakcína je světlo na konci tunelu, které nás všechny zachrání. Podle něj ale ještě tento rok asi budeme žít v některých omezeních. S největší pravděpodobností tato opatření nebudou velmi přísná, ale budou stále.

Předpokládá, že přísná opatření skončí do léta, dále bude situace výrazně jednodušší. Také do té doby asi značná část populace dostane vakcínu.

PSALI JSME: NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ NEBUDE POVINNÉ, ALE POUZE DOPORUČUJÍCÍ: KAREL HAVLÍČEK ŘEKL, ŽE VLÁDA NEMÁ V PLÁNU OVLIVŇOVAT JEJICH CENY

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA SE VYDALA NA TIKTOK: STÁLO TO ALE 500 TISÍC KORUN

Share