Vláda se vydala na TikTok: stálo to ale 500 tisíc korun

Vláda se rozhodla založit účet na další sociální síti a bude představena na TikToku, kde uživatelé především zveřejňují zábavná videa. Kabinet tam chce popírat nepravdivé informace ohledně koronavirové pandemie a vakcinace.

O obsah se starají odborníky v oboru a youtubeři. Veřejná zakázka ovšem ukazuje, že financování kanálu vyšlo na 500 tisíc korun a společníkem vybrané firmy je jeden z influencerů. Informuje o tom web echo24.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Úřad vlády prohlásil, že kanál bude bojovat s dezinformacemi, které se týkají epidemie covid-19. Videa připravuje Anna Šulcová společně s Jakubem Gulabem.

Pomáhat youtuberům také bude ministr zdravotnictví Jan Blatný a epidemiolog Roman Prymula. „Ten jim pomáhal konzultovat některé informace,“ dodal Úřad vlády. Na TikToku se účet jmenuje strakovka a je bylo tam zatím jenom jedno video.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

O účtu se zmínil i předseda vlády Andrej Babiš s tím, že Straková akademie je nyní i na TikToku, i když přesně neví o co se jedná.

Na sociálních sítích se už ovšem objevila kritika nového účtu. Hlavním důvodem je to, že vládu podobná činnost stála 500 tisíc korun. Smlouva byla uzavřena se společností Medialer s.r.o., společníkem které je podle obchodního rejstříku právě Jakub Gulab.

O této situaci se na Twitteru zmínil Johny Machette.

Negativně se o účtu na TikToku vyjádřil také europoslanec TOP 09 Jiří Pospíšil. „Tak ještěže tak… to jediné chybělo v jinak perfektním vládnutí…“ prohlásil.

Své výtky měla i šéfka strany Marketa Adamová Pekarová, která říká, že opozice dávno žádala vládu o lepší komunikaci s lidmi a TikTok to podle ní už nevylepší.

Svůj názor zveřejnil i předseda lidovců Marian Jurečka.

PSALI JSME: NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ NEBUDE POVINNÉ, ALE POUZE DOPORUČUJÍCÍ: KAREL HAVLÍČEK ŘEKL, ŽE VLÁDA NEMÁ V PLÁNU OVLIVŇOVAT JEJICH CENY

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA PROHLÁSIL, ŽE PES PŘESTAL FUNGOVAT A VARUJE PŘED MUTACEMI KORONAVIRU

Share