Adam Vojtěch oznámil, že vláda zmírnila opatření pro žáky: jaké budou změny a koho se budou týkat

Vláda se rozhodla zmírnit některá opatření pro studenty. Například od čtvrtka budou moci při návštěvě zájmových kroužků neprokazovat svou bezinfekčnost. To se ale bude týkat těch studentů, kteří budou z jedné školy nebo z jednoho stabilního kolektivu. Informuje o tom server Novinky.cz.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch po jednání vlády oznámil, že vláda schválila zmírnění opatření týkajícího se testování žáků.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Tato změna vstoupí v platnost ve čtvrtek 30. září. To znamená, že pro studenty nebude povinné prokazovat svou bezinfekčnost při návštěvě zájmových kroužků.

Ale to bude možné, pokud studenti budou z jedné školy nebo z jednoho stabilního kolektivu. Je to nutné, aby se virus nešířil.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Bude nutné v tomto směru vést evidenci účastníků, aby bylo snazší trasování, pokud se objeví případy infekce,“ uvedl Adam Vojtěch.

Podle současných platných pravidel je nutné pro účast na akci, kde bude více než 20 lidí, prokázat svou bezinfekčnost.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Měl by to být negativní výsledek testu na koronavirus nebo potvrzení o očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci v posledních 6 měsíců.

PSALI JSME: V BERLÍNĚ DEMONSTROVALY DESÍTKY TISÍC LIDÍ ZA KLIMA: GRETA THUNBERGOVÁ VYZVALA KE SVRŽENÍ SYSTÉMU

PŘIPOMÍNÁME: IVAN BARTOŠ VYSVĚTLIL, PROČ V NEDĚLI NEPŘIŠEL DO DEBATY A VYJÁDŘIL SE K PREMIÉROVI: „ANDREJ BABIŠ SE OPĚT JEN SNAŽÍ ODVÉST POZORNOST“

Share