Ivan Bartoš vysvětlil, proč v neděli nepřišel do debaty a vyjádřil se k premiérovi: „Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost“

V neděli se na CNN Prima News konala předvolební debata, kam přišli zástupci osmi politických sil. Došlo tam k slovní přestřelce mezi předsedou vlády Andrejem Babišem a šéfem hnutí STAN Vítem Rakušanem. Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš komentoval tuto situaci pro portál ŽivotvČesku.cz.

Politici mluvili o různých tématech, která jsou pro české občany důležitá. Samozřejmě byly i situace, kdy někteří politici překřikovali ostatní, obviňovali jiné politiky a podobně.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Například premiéra Andreje Babiše zajímalo, proč do debaty nepřišel lídr koalice Pirátů a Starostů Ivan Bartoš, ale místo něj dorazil Vít Rakušan.

Lídr Pirátské strany vysvětlil, že v jejich koalici se Starosty fungují jako partneři. To znamená, že on a šéf hnutí STAN Vít Rakušan se střídají v debatách, dohodli se na tom.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Stejně tak se chystají společně vykonávat vládní funkce, pokud se jejich koalici podaří dostat do vlády. Dodal, že je pravděpodobné, že současný předseda vlády takové partnerství nepochopí.

Podle něj Andrej Babiš řídí své hnutí ANO stejně jako řídil firmu Agrofert. Říká, že premiér prý „uzurpuje veškerou moc“ ve své straně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš tvrdí, že v jejich koalici vše funguje jinak. Dodal také, že se s premiérem setkal v debatě už několikrát a ještě se uvidí.

„Andrej Babiš se opět jen snaží odvést pozornost od své hrubosti a selhávání ve veřejných vystoupeních, kdy není schopen lidem nabídnout nic jiného než křik a urážky,“ uvedl Ivan Bartoš pro Život v Česku.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Podle něj v neděli do debaty přišel Vít Rakušan, protože s ním debaty rozdělili napůl.

PSALI JSME: V ÚTERÝ OSLAVÍME STÁTNÍ SVÁTEK: JAK TO BUDE S OTEVŘENÍM OBCHODŮ

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDPOVĚĎ ŠÉFA PFIZERU: OZNÁMIL, KDY SE SVĚT VRÁTÍ DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA

Share