V úterý oslavíme státní svátek: jak to bude s otevřením obchodů

V úterý 28. září budou Češi slavit Den české státnosti, což je státní svátek. Mnozí ale netuší, zda budou moci jít v úterý nakupovat, protože na některé státní svátky musí být obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních zavřené. Týká se to ale jen osmi svátků ze čtrnácti. Píše o tom CNN Prima News.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Letos Den české státnosti vychází na úterý, a proto se mnoho lidí na sociálních sítích ptá, zda budou v tento den otevřeny obchody.

V roce 2016 byl přijat zákon o prodejní době v maloobchodě. Podle tohoto zákona by v Den české státnosti měly být obchody nad 200 metrů čtverečních zavřené.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve stejný den se také slaví Den svatého Václava. Je třeba také říci, že v úterý budou normálně fungovat obchody s plochou menší než 200 metrů čtverečních, tam bude možné jít nakupovat.

To znamená, že to mohou být malé obchody, prodejny v nákupních centrech, obchody na čerpacích stanicích a podobně.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Letos budou další dva státní svátky, kdy by měly být velké obchody zavřené. Jde o den vzniku samostatného Československa, bude to 28. října.

Také velké obchody by měly být uzavřeny na Štědrý den a oba vánoční svátky.

Obchod / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V Den boje za svobodu a demokracii 17. listopadu bude vše fungovat jako obvykle, včetně obchodů s plochou větší než 200 metrů čtverečních, budou otevřeny. Totéž platí pro Nový rok, všechny prodejny budou mít právo normálně fungovat.

PSALI JSME: MOŽNÁ BY KAREL JANEČEK MOHL KANDIDOVAT NA HLAVU STÁTU: JEHO CÍLEM BY MOHLA BÝT ZMĚNA VOLEBNÍHO SYSTÉMU

PŘIPOMÍNÁME: LEONARDO DICAPRIO VĚŘÍ V BUDOUCNOST UMĚLÉHO MASA: INVESTOVAL DO FIREM , KTERÉ PĚSTUJÍ HOVĚZÍ V BIOREAKTORECH

Share