Rakousko má vakcínu AstraZeneky za bezpečnou: Bude ji používat dál bez omezení

Rakousko nezmění postoj k vakcíně AstraZeneca, ačkoli Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) už dříve naznačila možnost vzniku krevních sraženin jako vzácného vedlejšího účinku po očkování touto vakcínou. Oznámil to Rakouský národní výbor pro očkování.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„V současné době bude očkovací program v Rakousku pokračovat beze změn, s přihlédnutím k aktuální epidemiologické situaci a dostupným vakcínám proti koronaviru,“ uvedl Rakouský národní výbor pro očkování.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Rovněž bylo zjištěno, že pozitivní poměr rizik a přínosů byl potvrzen ve všech věkových skupinách a u lidí jakéhokoli pohlaví. Pokud jde o otázku tvorby trombů, „nebyly identifikovány žádné rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost takových událostí“.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: VE VELKÉ BRITÁNII BYLO ZAZNAMENÁNO 19 FATÁLNÍCH PŘÍPADŮ TROMBÓZY PO OČKOVÁNÍ VAKCÍNOU ASTRAZENECA: ŠPANĚLSKO OPĚT OMEZILO POUŽITÍ SKANDÁLNÍ VAKCÍNY

PŘIPOMÍNÁME: EMA POVAŽUJE VZNIK KREVNÍCH SRAŽENIN ZA „EXTRÉMNĚ VZÁCNÝ“ VEDLEJŠÍ ÚČINEK VAKCÍNY ASTRAZENECA: DVĚ DALŠÍ ZEMĚ OMEZILY POUŽITÍ TÉTO VAKCÍNY

Share