Nemocnice v Polsku hlásí nedostatek volných míst pro pacienty s koronavirem: Jsou transportováni do jiných regionů

V Polsku se epidemiologická situace zhoršila, uvedl mluvčí polského ministerstva zdravotnictví Wojciech Andrusiewicz. Oznámila to polská rozhlasová stanice RMF24.

Lidé/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Úředník uvedl, že asi 20 nakažených koronavirem ze Slezského vojvodství už bylo transportováno do sousedního vojvodství Opole, kde je situace kolem koronaviru lepší.

Nejobtížnější situace v nemocnicích v zemi je ve Slezsku, Dolním Slezsku a Mazovském vojvodství, kde je zaplněno více než 80% míst.

Wojciech Andrusiewicz/ Zdroj: YouTube

Podle Wojciecha Andrusiewicze připravuje ministerstvo zdravotnictví příležitosti pro leteckou přepravu pacientů, ale zatím to není nutné.

„Pokud se objeví potřeba, budeme schopni přepravit až 40 lidí denně do nemocnic, které jsou v jiných regionech,“ dodal.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski uvedl, že pokud se situace s koronavirem nezmění, mohla by polská vláda uvalit v zemi zákaz vycházení.

Celkově bylo v zemi zjištěno více než 2,1 milionu případů nákazy koronavirem. Na následky nemoci COVID-19 zemřelo více než 50 000 lidí.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Polská vláda se rozhodla kvůli rostoucímu počtu nových případů koronavirové infekce zavést další opatření. Budou trvat dva týdny, od 27. března do 9. dubna.

Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: WHO MÁ ČTYŘI TEORIE O PŮVODU KORONAVIRU: EXPERTI OZNAČILI NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ SCÉNÁŘ

PŘIPOMÍNÁME: EXISTUJE RIZIKO, ŽE SE SITUACE S KORONAVIREM MŮŽE ZMĚNIT K HORŠÍMU: ROMAN PRYMULA VYSVĚTLIL, ZA JAKÝCH PODMÍNEK BY SE TO MOHLO STÁT

Share