Evropská komise prodlužuje smlouvu s firmou AstraZeneca: Gruzie a Itálie zároveň omezily použití této vakcíny

Navzdory zveřejnění závěrů Evropské agentury pro léčivé přípravky o možných vedlejších účincích vakcíny AstraZeneca (Vaxzevria) prodlužuje Evropská komise smlouvu s touto společností a trvá na včasném dodání dohodnutého počtu dávek této vakcíny.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Oznámil to ve čtvrtek v Bruselu během tiskového briefingu mluvčí Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin Stefan De Keersmaecker.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Evropská komise vyzvala členské státy, aby pokračovaly ve spolupráci s agenturou EMA (o používání AstraZeneca) na vypracování soudržného přístupu v rámci EU založeného na vědeckých doporučeních a analýzách. Smlouvu s firmou AstraZeneca prodlužujeme.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Očekáváme, že společnost splní své smluvní závazky a bude včas dodávat dohodnutý počet dávek. Situaci budeme nadále pečlivě sledovat společně s EMA a ECDC (Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí),“ uvedl mluvčí.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Itálie se rozhodla omezit používání vakcíny proti koronaviru od firmy AstraZeneca, informoval The Local.

Očkovaní/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Lékaři nedoporučují vakcínu osobám mladším 60 let. Toto rozhodnutí bylo učiněno kvůli riziku vzniku krevních sraženin u mladých lidí.

Koronavrius/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podobné rozhodnutí udělala i Gruzie. Uvedla to tamní ministryně Tamar Gabunia.

PSALI JSME: RAKOUSKO MÁ VAKCÍNU ASTRAZENEKY ZA BEZPEČNOU: BUDE JI POUŽÍVAT DÁL BEZ OMEZENÍ

PŘIPOMÍNÁME: EMA POVAŽUJE VZNIK KREVNÍCH SRAŽENIN ZA „EXTRÉMNĚ VZÁCNÝ“ VEDLEJŠÍ ÚČINEK VAKCÍNY ASTRAZENECA: DVĚ DALŠÍ ZEMĚ OMEZILY POUŽITÍ TÉTO VAKCÍNY

Share