„Měla by jít příkladem“: Proč chování Brigitte Macronové na veřejnosti pobouřilo Francouze

První dáma Francie, Brigitte Macronová, se společně se svým manželem, prezidentem země Emmanuelem Macronem, zúčastnila oslavy výročí dobytí Bastily.

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte/ Zdroj: gala.fr

Letos se kvůli pandemii koronaviru tradiční rozsáhlá přehlídka nekonala. Miniprůvodu se zúčastnilo přes 4 tisíce pěších vojáků, 73 letadel, 24 vrtulníků a 200 koní Republikánské gardy.

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte/ Zdroj: gala.fr

Zvláštní pozornost ale přitahovalo chování první dámy Francie. Brigitte Macronová přivítala významné hosty, přiblížila se k nim a podle serveru Voici.fr je symbolicky políbila při setkání.

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte/ Zdroj: journaldesfemmes.fr

Před pandemií by tomu nikdo nevěnoval pozornost, protože líbání na tváře při pozdravu je stará francouzská tradice. Ale v době, kdy se svět potyká s covidovou pandemií, je takové chování velmi bezohledné. Přestože první dáma Francie měla roušku.

Emmanuel Macron a jeho manželka Brigitte/ Zdroj: courrier-picard.fr

Francouzi byli zmatení a pobouřeni.

„První dáma by měla jít příkladem, místo toho všechny šokovala.“; „Zapínám televizi a vidím, jak paní Macronová při pozdravu všechny líbá. Co se děje?“ psali na sociálních sítích зřekvapení lidé.

https://twitter.com/Loukeell/status/1415220960681148416

PSALI JSME: JAK VYPADALA PRVNÍ DÁMA FRANCIE V MLÁDÍ

PŘIPOMÍNÁME: V ELEGANTNÍCH ŠATECH S ROZPARKEM: JILL BIDENOVÁ SE UKÁZALA PO BOKU SVÉHO MANŽELA NA JIŽNÍM TRÁVNÍKU U BÍLÉHO DOMU

Share