Chováte se, jako by váš dům hořel, a rozhodli jste se zavolat hasiče za 30 let: Greta vyzývá světové vůdce, aby urychlili boj proti změně klimatu

Známá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová vyzvala účastníky Světového ekonomického fóra v Davosu, aby jednali okamžitě a velmi rychle s cílem zastavit ekologickou a klimatickou krizi.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

„Jmenuji se Greta Thunbergová a nejsem tu, abych uzavírala dohody. Nejsem členka žádné politické strany a nemám žádné finanční zájmy,“ uvedla aktivistka.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

„Jsem tu jen proto, abych vám znovu připomněla nouzovou situaci, ve které se nacházíme. Je to klimatická a environmentální krize, kterou jste vy a vaši předchůdci způsobili a kterou nadále ignorujete,“ prohlásila Greta.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Chováte se, jako by váš dům hořel, a rozhodli jste se zavolat hasiče za 10, 20 nebo 30 let, dodala švédská aktivistka.

Požár/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Můžete pořádat tolik summitů a schůzí, kolik chcete, ale pokud nebudeme zacházet s klimatickou krizí jako s krizí, nedojde k žádným významným změnám.

To, co nejprve potřebujeme, je implementovat roční povinné rozpočty zaměřené na snižování emisí uhlíku na základě nejnovějších vědeckých údajů. Ale nejsem tady, abych vám říkala, co máte dělat,“ řekla na závěr Thunbergová.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: GRETA THUNBERGOVÁ SE 3. LEDNA STALA PLNOLETOU: AKTIVISTKA PROHLÁSILA, ŽE UŽ SI NIKDY NEBUDE KUPOVAT OBLEČENÍ

PŘIPOMÍNÁME: „NEJDE JEN O PENÍZE“: MERKELOVÁ POŽADUJE SPRAVEDLIVOU DISTRIBUCI VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share