Greta Thunbergová se 3. ledna stala plnoletou: aktivistka prohlásila, že už si nikdy nebude kupovat oblečení

Tuto neděli oslavila své osmnácté narozeniny známá klimatická aktivistka Greta Thunbergová. Někdo by si mohl myslet, že si při té příležitosti koupila nějaké vytoužené oblečení, ale to vůbec není pravda, řekla, že už si oblečení vůbec kupovat nebude. Řekla to pro deník Sunday Times.

„Mám spoustu přátel, kteří mají oblečení hodně. Myslím, že mi nějaké půjčí, nebo mi věnují to vyřazené,“ uvedla Greta Thunbergová.

Greta Thunbergová / Zdroj: youtube.com

Už neplánuje kupovat oblečení. Možná by chtěla, aby i ostatní lidé měli velmi udržitelný životní styl. Zároveň ale dodala, že ostatní lidi neodsuzuje.

Známá aktivistka řekla, že nové oblečení teď nepotřebuje. Kdyby měla takovou potřebu, mohla si koupit něco z druhé ruky.

Greta Thunbergová / Zdroj: youtube.com

Nechce nikomu říkat, jak má žít, dívá se především na svůj životní styl. Ale pokud už je známou aktivistkou, chce být příkladem pro ostatní.

Uvědomuje si, že nemůže říkat jednu věc a pak dělat druhou, lidé jí přestanou věřit. Její slova proto budou odpovídat jejím činům.

Greta Thunbergová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho také promluvila o veřejném tlaku, který cítila v posledních letech života, protože ne všichni ji podporují. Na světě je dost lidí, zejména politiků, kteří kritizují její názory.

Dostávala i výhrůžky smrtí. Pro její rodinu to byla velmi neklidná doba. Uvedla ale, že je jí jedno, co o ní říkají ostatní lidé, protože chce změnit svět k lepšímu.

PSALI JSME: JAK NYNÍ ŽIJE NASTENKA Z MRAZÍKU: 72LETÁ NATALJA SEDYCH

PŘIPOMÍNÁME: “NA OČKOVÁNÍ URČITĚ PŮJDU”: PROČ JIŘINA BOHDALOVÁ SE ROZHODLA NA TAKOVÝ KROK

Share