„Taková nemůže být budoucnost Ameriky“: Kongresmana při impeachmentu přemohly emoce, slzy nešly zastavit

Druhý den jednání o impeachmentu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa začal projevem státních zástupců. Demokraté uvedli, že mají v úmyslu prokázat účast Trumpa na nedávném útoku na Kapitol.

Kongresman Jamie Raskin/Zdroj: YouTube

„Důkazy nám ukážou, že bývalý prezident Donald Trump nebyl nevinným kolemjdoucím. Důkazy nám ukážou, že vyvolal nepokoje 6. ledna,“ řekl demokrat a bývalý profesor ústavního práva Jamie Raskin. Podle něj bývalý prezident USA vyvolal nepokoje a věděl, že k nim dojde.

Donald Trump/Zdroj: YouTube

Kongresmanův hlas se zlomil a politik se zastavil, aby vypil sklenici vody, pote co řekl, že se omluvil své dceři za to, že ji toho dne přivedl do Kapitolu.

„Řekla mi: Tati, nechci se vrátit do Kapitolu,“ řekl Raskin a potřásl hlavou, aby zastavil slzy. Pak dodal: „ze všech těch strašných a brutálních věcí, které jsem toho dne viděl a slyšel, mě tento okamžik zasáhl nejsilněji.“

Kongresman Jamie Raskin/Zdroj: YouTube

Demokratický kongresman popsal události z útoku na Kapitol. Jeho 25letý syn Tommy po letech bojů s depresemi na Silvestra spáchal sebevraždu. Dospělá dcera Tabitha a zeť Hank ho doprovodili do Kapitolu 6. ledna.

Raskin si vzpomněl, jak dvojice přemýšlela, zda je to bezpečné, když je pozval na oficiální potvrzení vítězství Joea Bidena v prezidentských volbách. „Samozřejmě,“ vzpomněl si Raskin na odpověď, protože „je to Kapitol.“

Kongresman Jamie Raskin/Zdroj: YouTube

„A pak se ozval zvuk, na který nikdy nezapomenu, zvuk bušení do dveří. Je to nejstrašidelnější zvuk, jaký jsem kdy slyšel, a nikdy na něj nezapomenu,“ popsal politik.

Demokratický poslanec přiznal, že se jeho dcera a zeť schovali pod stůl, protože „si mysleli, že zemřou.“

Kongresman Jamie Raskin/Zdroj: YouTube

„Taková nemůže být budoucnost Ameriky,“ řekl v slzách.

PSALI JSME: TRUMP PŘIŠEL O PRÁVNÍKY V PŘÍPADĚ SVÉHO IMPEACHMENTU

PŘIPOMÍNÁME: AMERIČAN, KTERÝ VNIKL DO BUDOVY KAPITOLU VE VIKINGSKÉM KOSTÝMU: „CÍTIL JSEM SE PODVEDEN DONALDEM TRUMPEM“

Share