Po pauze kvůli šíření koronaviru: Greta Thunbergová obnovila svoje protesty před švédským parlamentem

Ekologická aktivistka Greta Thunbergová obnovila v pátek svoje protesty před švédským parlamentem poté, co v souvislosti s pandemií koronaviru musela své pravidelné stávky pozastavit.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Greta vyšla pod budovu se skupinou dalších demonstrantů v roušce s logem Pátky pro budoucnost (Fridays For Future) a sloganem Školní stávka za klima.

„Jsme opět před parlamentem. Pandemie ale ještě neskončila, takže nás bude minimálně a budeme jednat v rámci současných omezení,“ napsala na Twitteru.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Švédská ekologická aktivistka začala protestovat před švédském parlamentem v srpnu 2018 a vyzvala politiky, aby aktivně bojovali proti změně klimatu. Žáci a studenti z celého světa brzy začali následovat její příklad a pořádali pravidelné velké protesty.

Greta Thunbergová/ Zdroj: YouTube

Greta se setkávala s bývalým americkým prezidentem Barackem Obamou a německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Loni koncem srpna ale 17letá Thunbergová oznámila, že se po roční přestávce vrací do školy.

PSALI JSME: MINISTR VOJTĚCH NAZNAČIL, KDY ROUŠKY NAHRADÍ RESPIRÁTORY V OBCHODECH A HROMADNÉ DOPRAVĚ: KDY SE TO STANE

PŘIPOMÍNÁME: „LIDÉ POTŘEBUJÍ VAKCÍNY“: WHO VARUJE, ŽE SE PANDEMIE KOORONAVIRU POHYBUJE RYCHLEJI NEŽ JSOU DISTRIBUOVÁNY VAKCÍNY

Share