Stavitelé rekonstruovali galerii a všimli si něčeho neobvyklého: Za zdí je čekala dobrá zpráva, ale ne v suterénu

Starověké muzeum ve Florencii se proslavilo nejen svými uměleckými díly, ale také tajemstvím, které po několik století uchovávalo. Stavitelé strhli zeď a pod omítkou našli 400 let starou fresku. Ale když sestoupili do sklepa, uvědomili si, že oprava počká.

Florentská Galerie Uffizi byla uzavřena kvůli rekonstrukci během pandemie COVID-19. Pracovníci renovovali budovu a neočekávali překvapení, píše Daily Mail.

Když stavitelé přestavovali šatnu a pokladnu galerie, našli pod omítkou fresku. Zobrazovala mladého Casima II. Medicejského, vládce Florencie v letech 1609 až 1621, vnuka Cosima I. Medicejského, který nařídil stavbu této galerie v roce 1560.

Freska/ Zdroj: medialeaks.ru

Zpočátku byla budova Uffizi postavena tak, aby tam mohli úředníci Florencie vést vládní záležitosti. Pak to byl rodinný dům Medicejských, kde uchovávali renesanční umění ze své sbírky.

Teprve v roce 1865 se budova stala jako muzeum a byla otevřena pro veřejnost.

V muzeu/ Zdroj: YouTube

Historici naznačují, že freska zobrazující Casima II. byla omítnuta kvůli skutečnosti, že byl změněn účel užívání místnosti, ve které se nacházela.

Kritici umění připisují toto dílo umělci Bernardinu Pocchetti.

Stará freska ale nebyla zdaleka jediným nálezem stavitelů. Šli dolů do suterénu a uvnitř našli lidské ostatky – několik dobře zachovaných koster. Ukázalo se, že na místě Uffizia, předtím, než byla postaveno, byl kostel a hřbitov.

Kostry/ Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: U DVEŘÍ VETERINÁRNÍ KLINIKY NAŠLI SVÁZANÝ PYTEL NA ODPADKY: KDYŽ HO ZAMĚSTNANCI ROZVÁZALI, UVIDĚLI VYČERPANÉ ZVÍŘE

PŘIPOMÍNÁME: STAVITELÉ SE PUSTILI DO KOPÁNÍ JÁMY V ZAHRADĚ, ALE NAJEDNOU ODHODILI LOPATY: NARAZILI NA NĚCO NEOBVYKLÉHO

Share