Rusko obvinilo Slovensko ze sabotáže a chce vrátit vakcínu Sputnik V: Podle Kremlu porušili Slováci kontrakt

Ruský fond přímých investic požádal Slovensko o vrácení zásilky vakcíny, kterou slovenský Státní ústav pro kontrolu léčiv označil za jinou, než ta, co je prezentována v časopise The Lancet.

Dodávka vakcíny/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Fond také požadoval o zaslání této vakcíny do speciálně certifikované laboratoře k dalším kontrolám a obvinil Slovenský ústav pro kontrolu léčiv ze „sabotáže“ a „dezinformačních kampaní“.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Bohužel, v rozporu se stávající dohodou a v důsledku sabotáže, Státní ústav pro kontrolu léčiv testoval Sputnik V v necertifikované laboratoři,“ uvedl Ruský fond.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Výsledkem je, že RDIF nyní požaduje, aby Slovensko vrátilo vakcínu, kterou už zakoupilo, „aby bylo možné ji použít v jiných zemích“.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: radiosvoboda.org

7. dubna státní Ruský fondu přímých investic, který zodpovídá za marketing Sputniku V v zahraničí, už popřel první mediální zprávy o nahrazení vakcíny proti koronaviru a vyzval k důvěře pouze v oficiální zdroje.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Vakcína Sputnik V se už používá v Maďarsku a v dalších zemích.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: PANDEMIE VE SVĚTĚ STÁLE NEZPOMALUJE: POLSKO ZAZNAMENALO REKORD, NĚMECKO POTVRDILO JEDNÁNÍ S RUSKEM O SPUTNIKU V

PŘIPOMÍNÁME: BAVORSKO SE DOHODLO S RUSKEM NA VÝROBĚ SPUTNIKU V: SLOVENSKO ALE NEDOPORUČUJE OČKOVÁNÍ TOUTO VAKCÍNOU

Share