Legendární 100letý britský veterán Tom Moore opustil tento svět: Podlehl koronaviru

Zemřel stoletý vojenský veterán a hrdina boje proti pandemii, který na pomoc Národní zdravotní službě získal téměř 39 milionů liber, píše The Guardian.

Tom Moore/ Zdroj: nv.ua

Byl mu diagnostikován koronavirus. Podle prohlášení rodiny odešel válečný veterán pokojně, obklopený příbuznými.

„Poslední rok života našeho otce byl prostě úžasný. Omladil a cítil to, o čem mohl jen snít … Byl to neuvěřitelný otec a dědeček a v našich srdcích bude žít věčně dále,“ řekly jeho dcery Hannah a Lucy.

Britská panovnice zaslala kondolenční dopis jeho rodině.

31. ledna byl Tom Moore hospitalizován s nemocí covid-19 v nemocnici v Bedfordu. Začal mít potíže s dýcháním, předtím se už několik týdnů léčil se zápalem plic.

Tom Moore přilákal pozornost veřejnosti v dubnu 2020. Poté 99letý veterán britské armády řekl, že do svých stých narozenin s pomocí chodítka přejde stokrát 25metrovou zahradu za svým domem.

Tom Moore/ Zdroj: YouTube

Kdokoli ho mohl podporovat a převádět finanční prostředky pro zdravotnické pracovníky. Moore plánoval získat pouze 1000 liber, ale nakonec se mu podařilo získat téměř 39 milionů liber.

17. července 2020 ho královna Alžběta II. povýšila do rytířského stavu. Tom Moore byl dvakrát zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

PSALI JSME: VÝZVA, KTERÁ SE ZAPÍŠE DO HISTORIE: JAK 99LETÝ VETERÁN VYBRAL NA POMOC ZDRAVOTNÍKŮM MILIONY LIBER

PŘIPOMÍNÁME: MŮŽEME ZABRÁNIT INFEKCI A ZACHRÁNIT ŽIVOTY: WHO UVEDLA, ŽE PANDEMII KORONAVIRU LZE KONTROLOVAT

Share