Soud poslal Navalného do vězení: Jeho žena se rozplakala a Západ vyzval Rusko k okamžitému propuštění opozičního předáka

Soud v Moskvě rozhodl, že by vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj měl být kvůli kauze kosmetické společnosti Yves Rocher uvězněn na 3,5 roku.

Protesty v Rusku/ ilustrační foto/ Zdroj: hromadske.ua

Federální vězeňská služba Ruska požádala o změnu podmíněného termínu na nepodmíněný. Bylo vysvětleno, že Navalnyj pravidelně porušoval požadavky zkušební doby.

Alexej Navalnyj/ Zdroj: YouTube

Po propuštění z berlínské kliniky Charite opoziční předák podle Federální služby bez objektivních důvodů nedorazil na policejní oddělen až do konce své zkušební doby 29. prosince.

Podle TASS se při vynášení rozsudku jeho manželka Julija rozplakala.

Alexej Navalnyj a jeho žena/ Zdroj: YouTube

USA jsou hluboce znepokojeny rozhodnutím moskevského soudu uvěznit Alexeje Navalného, uvedlo v úterním prohlášení ministerstvo zahraničí.

Německá kancléřka a britský premiér Boris Johnson požadovali propuštění ruského politika Alexeje Navalného.

Podle Angely Merkelové verdikt je v rozporu se zásadami právního státu: „Musí být okamžitě propuštěn. Násilí proti pokojným demonstrantům musí být zastaveno.“

Macron označil Navalného verdikt za nepřijatelný a vyzval k okamžitému propuštění Alexeje Navalného. Francouzský prezident zdůraznil, že politické rozdíly nejsou za žádných okolností trestným činem a dodržování lidských práv a demokratických svobod nemůže být předmětem diskuse.

PSALI JSME: RUSKÝ OPOZIČNÍ VŮDCE ČEKÁ NA VERDIKT SOUDU: „JSEM NA TEBE PYŠNÝ,“ ŘEKL NAVALNYJ SVÉ ŽENĚ

PŘIPOMÍNÁME: ZEMAN SE VYJÁDŘIL K ALEXEJI NAVALNÉMU: ON JE JENOM PROTI PUTINOVI, ALE NENÍ PROTI PUTINOVU REŽIMU

Share